ЄС може ввести стелю цін на російське дизпаливо та мазут

Новини ТЕК
ЄС може ввести стелю цін на російське дизпаливо та мазут

Євросоюз вивчає можливість встановити обмеження цін на російські нафтопродукти з високим рівнем доданої вартості, як дизельне паливо, у розмірі $100 за барель, на на нафтопродукти з низьким ступенем переробки (мазут) обмеження планується встановити на рівні $45 за барель.  Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Очікується, що ці ліміти будуть застосовуватися з 5 лютого, коли ЄС заборонить майже весь імпорт російських нафтопродуктів у відповідь за вторгнення країни в Україну

Експортери нафтопродуктів за цінами, які будуть нижчими встановлених лімітів, зможуть отримати доступ до ключових західних послуг для їх доставки, наприклад, страхування вантажів.

За даними агентства, дипломати ЄС розпочнуть офіційне обговорення обмеження цін на російські нафтопродукти цієї п'ятниці. Для їх схвалення потрібна згода всіх членів ЄС, а згодом – країн G7.

Bloomberg зауважує, що європейські чиновники стурбовані можливим дефіцитом дизельного палива після заборони на імпорт, а обмеження ціни спрямоване на те, щоб гарантувати, що російський експорт все ще можна продавати в інші частини світу, таким чином зберігаючи баланс світових поставок.

За даними ICE Futures Europe, основні ф’ючерси на дизельне паливо зараз торгуються на рівні близько $130 за барель у північно-західній Європі. Однак російське паливо продається зі значною знижкою, що означає, що вплив на доходи російських продавців може бути не таким великим, свідчать дані S&P Global Commodity Insights.

10 січня Platts оцінювала дисконт на російське дизпаливо у $113,50 за тонну, або $15,20 за барель, однак зараз ця компанія припинила публікувати цінові дані щодо російського палива.

Новини

31 Березня 2023

Метінвест закінчив 2022 рік зі збитком у 2,2 млрд дол

Україна отримала пільговий канадський кредит на 1,8 млрд дол

НКРЕКП підвищила "зелені" тарифи на другий квартал

Україна зменшила імпорт електроенергії у березні на 95%

Австралійська Pilbara Minerals інвестує у літієві проекти

ЮАР запровадила мито на китайський прокат з покриттям

Паливо на АЗС продовжує дешевшати

ЄС поки не змінюватиме стелю цін на російську нафту

Ціни на руду взяли позначку у 130 дол/тонну

Програму доступних кредитів розширять на переробні підприємства

Японія заборонила експорт сталі та алюмінію до РФ

Україна отримала від Німеччини 420 тонн енергообладнання

В Україні планується підвищення цін на бензин та дизпаливо

Для повернення до довоєнної якості життя може знадобитися 5-7 років - Свириденко

Уряд спростив процедуру ввезення низки товарів подвійного призначення

30 Березня 2023

Китай збільшив квоти на видобуток металів

ВСІ НОВИНИ ⇢