ЄС може ввести стелю цін на російське дизпаливо та мазут

Новини ТЕК
ЄС може ввести стелю цін на російське дизпаливо та мазут

Євросоюз вивчає можливість встановити обмеження цін на російські нафтопродукти з високим рівнем доданої вартості, як дизельне паливо, у розмірі $100 за барель, на на нафтопродукти з низьким ступенем переробки (мазут) обмеження планується встановити на рівні $45 за барель.  Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на джерела.

Очікується, що ці ліміти будуть застосовуватися з 5 лютого, коли ЄС заборонить майже весь імпорт російських нафтопродуктів у відповідь за вторгнення країни в Україну

Експортери нафтопродуктів за цінами, які будуть нижчими встановлених лімітів, зможуть отримати доступ до ключових західних послуг для їх доставки, наприклад, страхування вантажів.

За даними агентства, дипломати ЄС розпочнуть офіційне обговорення обмеження цін на російські нафтопродукти цієї п’ятниці. Для їх схвалення потрібна згода всіх членів ЄС, а згодом – країн G7.

Bloomberg зауважує, що європейські чиновники стурбовані можливим дефіцитом дизельного палива після заборони на імпорт, а обмеження ціни спрямоване на те, щоб гарантувати, що російський експорт все ще можна продавати в інші частини світу, таким чином зберігаючи баланс світових поставок.

За даними ICE Futures Europe, основні ф’ючерси на дизельне паливо зараз торгуються на рівні близько $130 за барель у північно-західній Європі. Однак російське паливо продається зі значною знижкою, що означає, що вплив на доходи російських продавців може бути не таким великим, свідчать дані S&P Global Commodity Insights.

10 січня Platts оцінювала дисконт на російське дизпаливо у $113,50 за тонну, або $15,20 за барель, однак зараз ця компанія припинила публікувати цінові дані щодо російського палива.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢