Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

Екологія Економіка Новини ТЕК
Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

18316494 - huge mine excavator for brown coal

Держава значно недофінансовувала витрати на геологорозвідку до початку повномасштабної війни, а у 2022-2023 роках взагалі припинила фінансувати цю галузь, спрямувавши кошти на оборонні потреби. Про це повідомив прес-центр Державної служби геології та надр, пише “ЕнергоБізнес”.

За даними відомства у 2012 р. була відкрита окрема бюджетна програма для фінансування геологорозвідки, яка запрацювала з 2013 р.

“За весь період дії, зазначена програма була профінансована приблизно на 20% від передбачених 10 млрд грн. Щорічні асигнування на реалізацію цієї програми мали динаміку зменшення – з 1,2 млрд грн на початку її реалізації̈ у 2013 році, до 40 млн грн – в 2020 році та 100 млн грн – в 2021 році. Плани з фінансування геологорозвідувальних робіт на 2020-2022 роки було виконано на 3,9%”, – повідомили в прес-центрі.

Крім того, в 2022 році всі кошти з цієї програми були спрямовані на потреби оборони.

“Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 № 1928- IX видатки на розвиток мінерально-сировинної бази передбачались в сумі 100 000,0 тис. грн, проте відповідно до постанови Кабінету Міністрів України… скорочено видатки державного бюджету в сумі 100 000,0 тис. грн та направлено їх до резервного фонду державного бюджету з метою фінансування оборонного напрямку”, – йдеться у листі Держгеонадра.

На 2023 рік Держгеонадра подавала бюджетний запит у розмірі 100 млн грн на фінансування геологорозвідки, проте цей запит не був включений до бюджету на 2023 р. Таким чином, фінансування цієї галузі і в цьому році не було передбачено.

В Держгеонадра зазначають, що нині більшість родовищ – це ті, які були відкриті ще в минулому столітті, вони вже відпрацьовані, а нарощування нових запасів мінеральної сировини не спостерігається, оскільки практично не вкладаються кошти в пошук нових видів сировини.

“Така ситуація невдовзі призведе до відсутності належним чином підготовлених об’єктів для інвестицій у видобувну галузь”, – додали в прес-центрі.

Разом з тим, в Держгеонадра повідомили, що уряд передав в комітети парламенту законопроект № 6228 від 27.10.2021 р., який передбачає автоматичне відрахування відсотку ренти на потреби геологорозвідки. На сьогодні цей законопроект знятий з розгляду, проте його планується перереєструвати та розглянути повторно після завершення війни.  

Новини

20 Червня 2025

Заборгованість за зелену енергію суттєво зменшилася: держава сплатила 86% у 2025 році

19 Червня 2025

Україна в ОБСЄ заявила про плани Росії ударити по енергетиці

Китай знімає обмеження на металобрухт: що це означає для ринку

В Україні ціни на газ зросли до найвищого рівня

АРМА зафіксувало незаконне використання арештованого заводу Медведчука

Бізнес закликає уряд скоригувати кліматичні зобов’язання України щодо викидів

Nippon Steel завершила поглинання американського виробника сталі US Steel

Австралія закрила свої порти для російських танкерів

У США побудують сім заводів з виробництва напівпровідників

Російська влада готує план порятунку металургійних заводів 

Заправитися стане розкішшю: чекаємо по 65 грн/літр

18 Червня 2025

Металургія для війни: попит на бронесталь у Німеччині б’є рекорди

Вугільні регіони України отримають державну підтримку

Favbet: от тени к свету – как Андрей Матюха вывел азарт на легальный уровень и куда ушли миллионы

Інтерпайп перевів виробництво та логістику в онлайн

Росіяни хочуть відновити в Маріуполі пасажирський морвокзал

ВСІ НОВИНИ ⇢