Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

Екологія Економіка Новини ТЕК
Держава припинила фінансувати видобувну галузь під час війни

18316494 - huge mine excavator for brown coal

Держава значно недофінансовувала витрати на геологорозвідку до початку повномасштабної війни, а у 2022-2023 роках взагалі припинила фінансувати цю галузь, спрямувавши кошти на оборонні потреби. Про це повідомив прес-центр Державної служби геології та надр, пише “ЕнергоБізнес”.

За даними відомства у 2012 р. була відкрита окрема бюджетна програма для фінансування геологорозвідки, яка запрацювала з 2013 р.

“За весь період дії, зазначена програма була профінансована приблизно на 20% від передбачених 10 млрд грн. Щорічні асигнування на реалізацію цієї програми мали динаміку зменшення – з 1,2 млрд грн на початку її реалізації̈ у 2013 році, до 40 млн грн – в 2020 році та 100 млн грн – в 2021 році. Плани з фінансування геологорозвідувальних робіт на 2020-2022 роки було виконано на 3,9%”, – повідомили в прес-центрі.

Крім того, в 2022 році всі кошти з цієї програми були спрямовані на потреби оборони.

“Законом України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» від 02.12.2021 № 1928- IX видатки на розвиток мінерально-сировинної бази передбачались в сумі 100 000,0 тис. грн, проте відповідно до постанови Кабінету Міністрів України… скорочено видатки державного бюджету в сумі 100 000,0 тис. грн та направлено їх до резервного фонду державного бюджету з метою фінансування оборонного напрямку”, – йдеться у листі Держгеонадра.

На 2023 рік Держгеонадра подавала бюджетний запит у розмірі 100 млн грн на фінансування геологорозвідки, проте цей запит не був включений до бюджету на 2023 р. Таким чином, фінансування цієї галузі і в цьому році не було передбачено.

В Держгеонадра зазначають, що нині більшість родовищ – це ті, які були відкриті ще в минулому столітті, вони вже відпрацьовані, а нарощування нових запасів мінеральної сировини не спостерігається, оскільки практично не вкладаються кошти в пошук нових видів сировини.

“Така ситуація невдовзі призведе до відсутності належним чином підготовлених об’єктів для інвестицій у видобувну галузь”, – додали в прес-центрі.

Разом з тим, в Держгеонадра повідомили, що уряд передав в комітети парламенту законопроект № 6228 від 27.10.2021 р., який передбачає автоматичне відрахування відсотку ренти на потреби геологорозвідки. На сьогодні цей законопроект знятий з розгляду, проте його планується перереєструвати та розглянути повторно після завершення війни.  

Новини

23 Квітня 2024

Уряд виділив додаткові 8 млрд грн на зведення фортифікаційних укріплень

Уряд США спрямував $7 млрд на встановлення сонячних панелей

Україна не виставлятиме газотранспортні потужності на аукціон після завершення договору з рф

Україна примусово забере у росіян 92,67% акцій Енергомашспецсталі

Світове виробництво сталі у березні скоротилося на 4,3%

Європейські металурги скаржаться на бюрократичні затримки з фінансуванням зеленого переходу

Нафтогаз обіцяє ще рік не підвищувати ціну на газ для населення

Європейський парламент продовжив ліберальний режим торгівлі з Україною

У березні відвантаження руди з австралійського Порт-Хедленд збільшились на 29%

Виробництво чавуну у світі скоротилось майже на відсоток

Україна залишається на 23 місці у рейтингу світових виробників сталі

Бізнес скаржиться на проблеми з пошуком персоналу

Ferrexpo збільшила виробництво окатків у 3 рази 

Україна та Бразилія планують збільшити товарообіг

Україна підтвердила антидемпінгові мита зі сталевих кріплень з Китаю

Валютні обмеження блокують проекти з відбудови у приватному секторі 

ВСІ НОВИНИ ⇢