США відмовилися виконувати рішення СОТ щодо тарифів на сталь та алюміній
Економіка Металургія Новини
Члени Світової організації торгівлі (СОТ) засудили Сполучені Штати за серію «образливих» апеляцій проти рішень комісії з нагляду за світовою торгівлею щодо їх імпортних тарифів та неправильного маркування походження товарів, закликаючи США виконати свої зобов'язання як члена СОТ і припинити свої односторонні та протекціоністські дії.
На останньому засіданні Органу з врегулювання спорів (DSB), яке відбулося тут у п'ятницю, п'ять членів СОТ — Китай, Норвегія, Швейцарія, Туреччина та Гонконг — зажадали від пленарного засідання ухвалити п'ять постанов групи щодо мит, введених Сполученими Штатами щодо імпорту сталі та алюмінію та вимога маркування походження США, застосовна до товарів, вироблених у Гонконгу.
Перед зустріччю Сполучені Штати оскаржили чотири постанови комісії щодо мит, введених Вашингтоном на імпорт продукції зі сталі та алюмінію з Китаю, Норвегії, Швейцарії та Туреччини. Найбільша економіка світу також заявила, що відкладе реалізацію доповіді групи експертів із спору, ініційованої Європейським союзом (ЄС) щодо антидемпінгових та компенсаційних мит США на імпорт сталевих оливок з Іспанії.
У березні 2018 року Сполучені Штати почали запроваджувати мита відповідно до розділу 232 на сталеву та алюмінієву продукцію для захисту своєї вітчизняної промисловості під виглядом національної безпеки.
з самого початку Сполучені Штати використовували ці додаткові мита як інструмент економічного примусу, використовуючи їх для примусу інших членів до укладання домовленостей про квоти або до поступок Сполученим Штатам у торговельних переговорах, заявив посол Китаю.
Ці заходи викликали широкий опір, кілька членів СОТ висунули позов, і всі комісії визнали їх несумісними з СОТ.
Група експертів, створена СОТ у 2018 році для врегулювання скарг, поданих щодо тарифів, минулого місяця ухвалила, чт про тарифи США на сталь та алюміній не відповідають різним статтям Генеральної угоди з тарифів та торгівлі (ГАТТ). Експерти також визначили, що ці невідповідності не були виправдані винятками безпеки, передбаченими в ГАТТ, оскільки вони не застосовувалися під час війни або у разі серйозної міжнародної напруженості.
Посол США Марія Паган розкритикувала рішення під час засідання органу СОТ щодо врегулюванню спорів (DSB) у п'ятницю.
«Сполучені Штати не поступляться прийняттям рішень щодо своєї основної безпеки комісіям СОТ», — сказала вона.
«Протягом понад 70 років Сполучені Штати дотримуються чіткої і недвозначної позиції, згідно з якою питання національної безпеки не можуть розглядатися при вирішенні суперечок у СОТ», — сказала вона. сказала вона, оголосивши про рішення США подати апеляцію.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram