У минулому році 83% бізнесів зазнали скорочення доходів

Економіка Новини Теми дня
У минулому році 83% бізнесів зазнали скорочення доходів

За результатами минулого року 83% компаній повідомили про падіння доходів у доларах, така ж частка бізнесів до війни очікувала зростання доходів у 2022 році. Про це йдеться в результатах опитування Європейської бізнес асоціації (EBA).

За підсумками року більшість бізнесів повідомили про зменшення доходів у доларах США: у 29% вони впали до 20%, у 54% – на 21% і більше. 

Лише 6% опитаних повідомили про відсутність змін, ще 11% навпаки збільшили доходи торік.

“Такий результат виявився цілковито протилежним довоєнним прогнозам та очікуванням бізнесу: до повномасштабного вторгнення 83% компаній Європейської Бізнес Асоціації очікували позитивну динаміку розвитку свого бізнесу у 2022 році. За підсумками року, 83% мали падіння”, – зазначають в EBA.

Крім цього, порівняно з жовтнем майже вдвічі збільшилась кількість компаній, що відчули вплив ракетних атак на свою діяльність – з 47% до 89%. Наслідком російських обстрілів стає переривання робочих процесів, скорочення кількості продуктивних годин, складнощі у плануванні, накопичення втоми співробітників, зростання витрат через використання генераторів та інші негативні наслідки для операційної роботи компаній. 

Бізнес продовжує стикатись з викликами: очолює анти-рейтинг перебої з електропостачанням, далі йдуть проблеми зі зв’язком та інтернетом, проблеми з бронюванням працівників та виїздом за кордон.

Незважаючи на труднощі усі опитані компанії продовжують працювати, з ниж:

  • 54% – у повному обсязі;
  • 46% – з деякими обмеженнями. 

Серед останніх наразі 44% обмежили географію діяльності, 23% закрили частину офісів/торгових точок/відділень, а 14% перевели діяльність в онлайн.

40% компаній понесли безпосередні втрати внаслідок бойових дій, 25% мають активи на окупованих територіях (обладнання, техніка, нерухомість, транспорт).

32% опитаних бізнесів повідомили про втрати до 1 мільйона доларів, 36% – про втрати в діапазоні 1-10 мільйонів доларів, 16% – про втрати більше 10 мільйонів.

Однак кількість компаній, яка виплачує співробітникам заробітну плату в повному обсязі зростає – наразі таких 89%, з яких 25% роблять це з авансовими або додатковими виплатами (у жовтні таких компаній було 79%).

У 2023 році 8% компаній скорочують розмір оплати праці, 2% змушені відправляти співробітників в неоплачувану відпустку і ще 5% вдаються до звільнень. 

Фінансова стабільність компаній покращується: 27% компаній мають фінансові резерви на пів року, 23% – на рік, і 36% на рік та більше. 

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢