Україна та Чехії домовились про співпрацю щодо розвитку безвуглецевої енергетики 

Екологія Новини ТЕК
Україна та Чехії домовились про співпрацю щодо розвитку безвуглецевої енергетики 

Україна та Чехія обговорили питання енергетичної безпеки європейського континенту, у тому числі в контексті відмови від російських енергоносіїв та диверсифікації поставок газу, про це повідомляє Міністерство енергетики України, пише Мінпром.

До того ж заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков та аступник міністра МЗС Чехії Ярослав Курфюрст та спеціальний представник з питань енергетичної безпеки Вацлав Бартушко обговорювалися питання спільної закупівлі газу та встановлення граничної ціни на блакитне паливо, а також перспективи поступової відмови від викопних видів палива.

під час розмову також наголошувалося на перспективах співробітництва України та Чехії в атомній енергетиці та біоенергетиці. Також обговорилися перспективи співпраці у галузі водневої енергетики, зокрема спільного виробництва та транспортування безвуглецевого водню з ядерної енергії.

“Світовий попит на водень, зокрема в країнах ЄС, зростає. Переважна частина водню у світі застосовуватиметься у важкій промисловості та на транспорті, проте цей водень вироблений з викопного палива. Україні для відновлення потрібна буде власна промисловість, металургійна та хімічна, потужний транспортний сектор, галузі які мають відповідати екологічним стандартам. Джерелом чистої енергії для них може стати безвуглецевий водень, вироблений з ядерної енергії. Ми переконані, що водень з атомної енергії допоможе Україні та ЄС швидше досягти кліматичних цілей. Україна має потенціал для виробництва та експорту водню, а також досвід вироблення безвуглецевого водню на Запорізькій АЕС для власних потреб”, – зазначив заступник міністра.

Сторони обговорили позицію Чехії та інших країн ЄС щодо створення однакових стимулів і для водню з ВДЕ, і для низьковуглецевого водню з атомної енергії.

Ярослав Демченков також подякував Чехії за підтримку енергетичного сектору України та надану допомогу для відновлення об’єктів української енергетичної інфраструктури.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢