Україна та Чехії домовились про співпрацю щодо розвитку безвуглецевої енергетики 

Екологія Новини ТЕК
Україна та Чехії домовились про співпрацю щодо розвитку безвуглецевої енергетики 

Україна та Чехія обговорили питання енергетичної безпеки європейського континенту, у тому числі в контексті відмови від російських енергоносіїв та диверсифікації поставок газу, про це повідомляє Міністерство енергетики України, пише Мінпром.

До того ж заступник міністра енергетики України з питань європейської інтеграції Ярослав Демченков та аступник міністра МЗС Чехії Ярослав Курфюрст та спеціальний представник з питань енергетичної безпеки Вацлав Бартушко обговорювалися питання спільної закупівлі газу та встановлення граничної ціни на блакитне паливо, а також перспективи поступової відмови від викопних видів палива.

під час розмову також наголошувалося на перспективах співробітництва України та Чехії в атомній енергетиці та біоенергетиці. Також обговорилися перспективи співпраці у галузі водневої енергетики, зокрема спільного виробництва та транспортування безвуглецевого водню з ядерної енергії.

“Світовий попит на водень, зокрема в країнах ЄС, зростає. Переважна частина водню у світі застосовуватиметься у важкій промисловості та на транспорті, проте цей водень вироблений з викопного палива. Україні для відновлення потрібна буде власна промисловість, металургійна та хімічна, потужний транспортний сектор, галузі які мають відповідати екологічним стандартам. Джерелом чистої енергії для них може стати безвуглецевий водень, вироблений з ядерної енергії. Ми переконані, що водень з атомної енергії допоможе Україні та ЄС швидше досягти кліматичних цілей. Україна має потенціал для виробництва та експорту водню, а також досвід вироблення безвуглецевого водню на Запорізькій АЕС для власних потреб”, – зазначив заступник міністра.

Сторони обговорили позицію Чехії та інших країн ЄС щодо створення однакових стимулів і для водню з ВДЕ, і для низьковуглецевого водню з атомної енергії.

Ярослав Демченков також подякував Чехії за підтримку енергетичного сектору України та надану допомогу для відновлення об’єктів української енергетичної інфраструктури.

Новини

29 Травня 2024

На Одещині побудують завод із виробництва зеленого водню

Україна та Азербайджан можуть найближчим часом відновити поромні перевезення

ЄБРР інвестуватиме в Україну по 1,5 млрд євро на рік до кінця війни

28 Травня 2024

Укрнафта запустила чергову високодебітну свердловину на заході країни

Укрзалізниця отримала від Японії 25 тис тонн рейок

Енергетики отримали нову партію допомоги від Німеччини

В українські сховища закачали перший мільярд кубометрів газу 

З початку року Укргазвидобування збільшило видобуток газу на 10%

У Києві презентовано каталог українських виробників техніки для громад

Гроші від підвищення тарифу на е/е розділять Укргідроенерго і Енегроатом – депутат

Китай закликає припинити атаки на судна в Червоному морі

Уряд працює над створенням механізму електронного бронювання

ЄС офіційно схвалив закон про промисловість з нульовим рівнем викидів

Швеція надає 57 млн євро для підтримки української енергетики

Мінекономіки планує запровадити кешбек на українські товари до кінця літа

US Steel запустила виробництво на новому заводі окатишів

ВСІ НОВИНИ ⇢