Попит на мідь у світі може зрости на 3% у 2023 році

Економіка Металургія Новини
Попит на мідь у світі може зрости на 3% у 2023 році

Споживання міді у світі у січні-вересні 2022 р. зросло на 1% після бурхливого зростання попиту на 6% у 2021 році. У 2021 р. попит різко зріс після зняття у багатьох країнах епідеміологічних обмежень та початку економічних стимулів. У 2022 році попит сповільнився внаслідок посилення монетарної політики в найбільших країнах та погіршення міжнародної торгівлі через геополітичні проблеми. Про це йде мова у звіті Центру економічного прогнозування Газпромбанку (ЦЕП ДПБ).

Структура споживання міді у світі практично не змінилася з 2010 р. Найбільшим споживачем міді у світі є будівництво (29%) та енергетика (15%), розвиток яких переважно визначається державними стимулами. Динаміка витрат бізнесу та населення на транспортні засоби, машинобудівну продукцію та товари тривалого користування значною мірою визначаються етапом економічного циклу.

У 2020–2021 роках. споживання міді виробниками електромобілів у світі зросло у 2,2 рази, причому промисловість Китаю забезпечила понад 60% випуску електромобілів. У 2022–2026 роках. Найбільші темпи зростання споживання міді спостерігатимуться у виробництві транспортних засобів, головним чином у виробництві легкових електромобілів та гібридних автомобілів.

«У 2023–2024 роках. споживання міді у світі збільшуватиметься з темпами 2,5–3% на рік. У Китаї відбудеться пожвавлення ринку житла завдяки поновленню зростання будівництва. У країнах ЄС та США прискорення будівництва розпочнеться з 2024 р., що призведе до зростання попиту на 3–4%», – йдеться у матеріалах ЦЕП ДПБ.

Упродовж останніх 20 років попит на мідь зростав головним чином у Китаї. Однак останніми роками США, країни ЄС, Південна Корея та інші роблять дії з локалізації промисловості: розробляють різні програми субсидування виробництва компонентів для відновлюваної енергетики та електротранспорту.

Новини

20 Травня 2024

Влада Індії планує стимулювати виробництво ЗРС з низькосортних руд

Вартість кредитів для підприємств поступово скорочується

УЗ скасувала аукціони з продажу металобрухту

British Steel постачатиме залізничні рейки до Туреччини

НКРЕКП підвищило ціни на електроенергію для бізнесу

Індійська JSW Steel знайшла коксівне вугілля в Мозамбіку

Турецька Habas отримала дозвіл на будівництво прокатного заводу

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів майже вдвічі

Метинвест в I кварталі скоротив виплавку сталі, але збільшив виробництво ЗРС

Виробництво сталі у Китаї відстає від минулорічних показників

Заводи в Україні змушені наймати жінок через брак персоналу

За підсумками січня-квітня імпорт довгого прокату в Україну зріс на 9,9%

Мінекономіки представило проєкт оновленого порядку стимулювання для індустріальних парків

Британія запровадила санкції щодо одного з найбільших контейнерних терміналів росії

Ціни на золото встановили новий рекорд

Українські підприємства збільшили імпорт нікелю на 60%

ВСІ НОВИНИ ⇢