Попит на мідь у світі може зрости на 3% у 2023 році

Економіка Металургія Новини
Попит на мідь у світі може зрости на 3% у 2023 році

Споживання міді у світі у січні-вересні 2022 р. зросло на 1% після бурхливого зростання попиту на 6% у 2021 році. У 2021 р. попит різко зріс після зняття у багатьох країнах епідеміологічних обмежень та початку економічних стимулів. У 2022 році попит сповільнився внаслідок посилення монетарної політики в найбільших країнах та погіршення міжнародної торгівлі через геополітичні проблеми. Про це йде мова у звіті Центру економічного прогнозування Газпромбанку (ЦЕП ДПБ).

Структура споживання міді у світі практично не змінилася з 2010 р. Найбільшим споживачем міді у світі є будівництво (29%) та енергетика (15%), розвиток яких переважно визначається державними стимулами. Динаміка витрат бізнесу та населення на транспортні засоби, машинобудівну продукцію та товари тривалого користування значною мірою визначаються етапом економічного циклу.

У 2020–2021 роках. споживання міді виробниками електромобілів у світі зросло у 2,2 рази, причому промисловість Китаю забезпечила понад 60% випуску електромобілів. У 2022–2026 роках. Найбільші темпи зростання споживання міді спостерігатимуться у виробництві транспортних засобів, головним чином у виробництві легкових електромобілів та гібридних автомобілів.

«У 2023–2024 роках. споживання міді у світі збільшуватиметься з темпами 2,5–3% на рік. У Китаї відбудеться пожвавлення ринку житла завдяки поновленню зростання будівництва. У країнах ЄС та США прискорення будівництва розпочнеться з 2024 р., що призведе до зростання попиту на 3–4%», – йдеться у матеріалах ЦЕП ДПБ.

Упродовж останніх 20 років попит на мідь зростав головним чином у Китаї. Однак останніми роками США, країни ЄС, Південна Корея та інші роблять дії з локалізації промисловості: розробляють різні програми субсидування виробництва компонентів для відновлюваної енергетики та електротранспорту.

Новини

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

ВСІ НОВИНИ ⇢