Світове споживання брухту скоротилося на 7%

Економіка Металургія Новини
Світове споживання брухту скоротилося на 7%

Світове споживання металобрухту у сталеливарному виробництві за підсумками 2022 року скоротилося на 7% порівняно з 2021 роком – до 610 млн т. Про це свідчать дані дослідження SteelMint.

2022 року використання брухту чорних металів у виробництві сталі залишилося на рівні 2021 року — 32%, тоді як 2020-го, у розпал пандемії — 29%.

“Падіння споживання металобрухту виглядає дивним на тлі того, що всі світові металургійні заводи активно прагнуть запровадити екологічні методи виробництва сталі, де використовується брухт. Основна причина – скорочення світового виробництва сирої сталі”, – йдеться у повідомленні.

За підсумками 2022 року загальний обсяг виробництва нерафінованої сталі становив 1,878 млрд т, що на 4% менше, ніж у 2021 році. Частка електродугового виробництва протягом року впала на 5% р./р. Оскільки ЕДП є основними споживачами брухту, падіння їх виробництва значною мірою сприяло загальному скороченню споживання такої сировини.

Найбільшими споживачами металобрухту є: Китай – 225 млн т, Євросоюз – 78 млн т, США – 55 млн т, Туреччина – 30 млн т і Японія – 30 млн т. При цьому Туреччина у 2022 році була другою за величиною країною з використання металобрухту. у виробництві сталі – 85%.

“Лом чорних металів стає бажаним товаром у країнах, які прагнуть досягти своєї мети декарбонізації. Більшість із них ухвалюють законодавство, що дозволяє їм зберігати сировину всередині країни для внутрішнього використання. У довгостроковій перспективі обсяг морської торгівлі брухтом, який зараз становить близько 288 млн т, падатиме. У той же час частка споживання металобрухту у виробництві сталі згодом зростатиме з поточних 32%”, — зазначає SteelMint.

За підсумками 2022 року обсяги заготівлі металобрухту в Україні знизилися на 75,9% порівняно з 2021 роком – до 996,7 тис. т. Експорт сировини за рік скоротився в 11,4 раза за рік/р. – до 53,6 тис. т, імпорт – на 92,1% р./р., до 1,8 тис. т. Внутрішні постачання сировини на вітчизняні меткомбінати скоротилися на 73% – до 895,7 тис. т.

Новини

27 Травня 2024

Підприємства України опинилися перед загрозою зупинки через мобілізацію

У Раді зареєстровано законопроєкт про зменшення регуляторного навантаження на бізнес

Держборг України перевищив 6 трильйонів гривень 

Влітку стануть відомі параметри підвищення військового збору та ПДВ – Железняк

Окатки Ferrexpo дозволяють сталеливарним компаніям скоротити викиди вуглецю на 37%

Американська Cleveland-Cliffs встановлює нові цілі щодо скорочення викидів

Tata Steel Nederland отримає сучасну лінію з виробництва сталі

Євросоюз у першому кварталі збільшив імпорт DRI на 12,7% 

Через обстріли енергетики Україна втратить 0,6% зростання ВВП

З початку року підприємці отримали майже 40 млрд грн пільгових кредитів

Україна та МВФ розпочали переговори щодо нового траншу на $2,2 млрд

Індійська AMNS підписала десятирічну угоду на купівлю ЗПГ

G7 підтримали пропозицію про передачу Україні доходів від активів рф

На кожному підприємстві 10% мобілізованих співробітників – ФРУ

Міненерго пропонує диференційований підхід при встановленні нових тарифів на електрику

В Україну завезли майже 10,8 тисяч вантажівок на 331 млн дол

ВСІ НОВИНИ ⇢