Обмеження сировинного експорту на користь виробництва має стати економічною стратегією – Кисилевський

Машинобудівництво Металообробка Металургія Новини Точка зору
Обмеження сировинного експорту на користь виробництва має стати економічною стратегією – Кисилевський

Схвалений Верховною Радою у другому читанні законопроект №8274 значно ускладнить вивіз з країни сировини, штучно занижуючи розмір мита. Про це повідомив заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, пише МінПром.

За його словами, закон визначає, що для тих видів сировини, на які встановлені вивізні мита у відсотках, розмір мита буде визначатись на основі котирувань на відповідні товари на міжнародних товарних біржах.

“Зараз нечесні ділки вказують у митних документах занижену вартість сировини, іноді – в 10 разів. Наприклад, тона брухту міді коштує біля 10 тис. доларів, а ціну вказують 1 тис. дол., і мито сплачують з однієї тисячі, а не з десяти тисяч. Цим вони крадуть кошти у бюджету ( = у армії), а також лишають українські переробні підприємства затребуваної сировини. Тільки на прикладі міді втрати бюджету складають до 2 млрд грн на рік”, – відзначив народний депутат.

Д.Кисилевський нагадав, що адвалорні (відсоткові) ставки вивізного мита в Україні встановлені на насіння олійних культур, брухт кольорових металів і шкіряну сировину. Але згідно з наявними даними, понад 70% таких товарів вивозяться за заниженими цінами.

“Тепер, якщо у документах вказана вартість, нижча від котирувань на міжнародних біржах, для розрахунку мита буде братись ціна біржі, а не те, що “намалювали” в митних документах. Така норма діятиме до кінця 2025 року. І якщо вона покаже свою ефективність, я пропонуватиму зробити її безстроковою”, – сказав він.

Заступник голови комітету також підкреслив, що сьогоднішнє рішення Ради також є важливим кроком для того, щоб українські переробні підприємства мали змогу купити достатню кількість сировини для роботи. Підприємства, які дають роботу українцям, сплачують податки в український бюджет, не мають стикалися із дефіцитом чи здорожчанням сировини лише тому, що спритні ділки за фіктивними цінами і, ймовірно, з мовчазної згоди митниці вивозять цю сировину в обманний спосіб.

“Політика розвитку переробної промисловості і обмеження сировинного експорту на користь виробництва і експорту товарів з більшою доданою вартістю і високотехнологічних товарів має стати частиною нової економічної стратегії. Її Україна потребує і зараз, в умовах війни, і в майбутньому, коли справа дійде до масштабного відновлення”, – резюмував Д.Кисилевський.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢