Уряд затвердив Порядок ведення реєстру викидів і перенесення забруднювачів

Екологія Новини
Уряд затвердив Порядок ведення реєстру викидів і перенесення забруднювачів

Порядок ведення Національного реєстру викидів і перенесення забруднювачів затверджено на засіданні Кабінет міністрів затвердив на засіданні у п’ятницю. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Телеграм-каналі.

Порядком визначено положення про функціональні можливості Реєстру, електронний кабінет користувача, встановлено вимоги до створення та внесення даних (інформації) до Реєстру, визначено порядок реєстрації та особливості внесення даних (інформації) до Реєстру про обʼєкти, які знаходяться в експлуатації операторів, подання звітності оператором та подання довідок про дифузні джерела тощо.

Як повідомляла “Українська енергетика”, Кабінет міністрів у квітні зареєстрував у Верховній Раді проєкт закону щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів.

Законопроєкт №9194 “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів”, спрямований на реалізацію положень закону України “Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів” та має на меті запровадження адміністративної відповідальності за порушення вимог, встановлених законодавством у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів.

Проєктом закону, зокрема, пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новою статтею та визначити відповідальність посадових осіб оператора за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів, а саме: неподання, несвоєчасне подання звіту оператора, подання недостовірних даних у звіті оператора; порушення обов’язків щодо подання документів, необхідних для державної реєстрації, скасування державної реєстрації об’єктів, експлуатацію яких він здійснює, а також внесення змін до Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів; порушення обов’язків щодо забезпечення якості наданих центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, даних (повноти, узгодженості та достовірності) про викиди та перенесення забруднювачів і відходів; порушення обов’язків щодо обліку та зберігання підтвердної документації, опису дозволеної методики, що використовувалась для збирання даних, включених до звіту оператора.

Верховна Рада у вересні 2022 року ухвалила в цілому законопроєкт №6477 “Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів”, який створює підґрунтя для досягнення європейських стандартів у галузі охорони довкілля.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів тоді пояснювало, що Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів (РВПЗ) стане єдиною державною онлайн-системою даних. На цифровій мапі відображатимуть всі підприємства-забруднювачі та інформацію про них. Крім того, національний реєстр буде інтегрований з відповідним європейським реєстром.

Ухвалення закону та створення РВПЗ також необхідне для реалізації закону “Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року”, та ще є одним із завдань плану відновлення країни для досягнення європейських стандартів управління у галузі охорони довкілля.

Очікується, що РВПЗ дозволить спростити моніторинг за викидами та перенесенням забруднювачів у часі та просторі, встановлювати пріоритети щодо їх скорочення та ліквідації. Крім того, запровадження системи стеження за викидами дозволить ухвалювати ефективні рішення з питань запобігання та зменшення промислового забруднення.

Зі свого боку, громадськість отримає зручний доступ до екологічної інформації і зможе брати участь у формуванні державної екологічної політики у сфері реєстрації викидів

Новини

8 Травня 2024

Україна подвоїла виробництво військової техніки

Окупанти вантажать руду на судно в Маріупольському порту

На Південноукраїнській АЕС планують збудувати два нові енергоблоки

Металурги Австрії виробили 691 тис тонн сталі

ArcelorMittal може вивести з Британії один зі своїх головних підрозділів

В Україні мають бути регуляторні умови для залучення коштів, необхідних для відбудови мереж уже зараз – експерт

Сьогодні по всій Україні можливі відключення світла

Ворог атакував об’єкти енергетики у шести областях 

У квітні продаж електромобілів збільшився у 2 раза

Данія виділяє Україні новий пакет допомоги в розмірі понад €33 млн

Дефіцит кадрів на ринку праці зростає, а зарплата незмінна

Ціни виробників промпродукції єврозони у березні знизилися на 0,4%

Експорт металобрухту зі США у березні знизився на 7,2%

У квітні Україна вийшла на обсяги експорту, співставні з довоєнними місяцями – Шмигаль

Міжнародні резерви України у квітні знизилися до $42,4 млрд

7 Травня 2024

Єврокомісія дозволила Nippon Steel придбати US Steel за $14,9 млрд

ВСІ НОВИНИ ⇢