Tata Steel: декарбонізація неможлива за нинішнього рівня технологій
Екологія Економіка Металургія Новини
Представники індійської групи Tata Steel оголосили, що не зможуть довести вуглецевий слід у виробництві до нуля за нинішнього рівня розвитку «зелених» технологій.
За планом, скорочення вуглецевого сліду Tata Steel до нуля має відбутися до 2045 р. До 2030 р. він має впасти з нинішніх 2,5 т вуглекислого газу на тонну сталі до 1,8 т. При цьому група розраховує подвоїти виробництво сталі до 40 млн. т до 2030 р.
Як повідомляє Дебашиш Бхатчарджі, віце-президент Tata Steel з технологій та розробки, на даний момент група орієнтується на використання металобрухту для декарбонізації виробництва, проте цього явно недостатньо. «Мають з’явитися нові технології», – стверджує він.
За словами Бхатчарджі, декарбонізація виробництва досить дорого коштує виробникам сталі та сталевої продукції по всьому світу. Зниженню вартості декарбонізації, на його думку, перешкоджають різні фактори.
Наприклад, використання металобрухту, а також впровадження водню у виробничі ланцюжки в сукупності з низькою якістю залізняку, що завантажується в установки прямого відновлення заліза (DRI). Для подолання цих складнощів Tata Steel рекомендує зосередитися на ширшому використанні пічного газу та нарощування обсягів водню для застосування його в доменних печах.
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram