ArcelorMittal закликає Німеччину до більш реалістичної стратегії декарбонізації

Екологія Економіка Металургія Новини
ArcelorMittal закликає Німеччину до більш реалістичної стратегії декарбонізації

Сталеливарна компанія ArcelorMittal зі штаб-квартирою в Люксембурзі закликає уряд Німеччини реалізувати чіткішу політику переходу до зеленої економіки, щоб продовжити зусилля з декарбонізації в Німеччині.

За словами сталеливарного гіганта, незважаючи на схвалене ЄС фінансування від уряду Німеччини запланованої декарбонізації його заводів у Бремені та Айзенхюттенштадті, він все ще стикається з проблемами через високі витрати на енергію та водень. Компанія ухвалить остаточне інвестиційне рішення щодо проектів декарбонізації в Німеччині на основі конкурентоспроможних цін на енергоносії, передає портал SteelOrbis.

ArcelorMittal наголосила, що конкурентоспроможні на міжнародному рівні ціни на відновлювані джерела енергії та достатнє постачання воднем у довгостроковій перспективі є єдиним способом досягти виробництва безвуглецевої сталі в Німеччині і що природний газ матиме велике значення для значного скорочення викидів під час перехідного процесу.

“Декарбонізація нашого виробництва є для нас головним пріоритетом, але поточні витрати та прогнози майбутніх цін на енергію і водень є серйозною проблемою”, – прокоментував доктор Томас Бюнгер, керівник заводів у Бремені та Айзенхюттенштадті.

Тим часом Лутц Бандуш, віце-президент ArcelorMittal Europe, заявив, що відновлювані джерела енергії необхідно швидко розширювати і що необхідно налагодити внутрішнє виробництво водню, одночасно збільшуючи його імпорт, щоб досягти успіху в зеленому переході.

Нині ціна водню під час виробництва безвуглецевого чавуну становить 7-9 євро за кг. Проте, щоб бути конкурентоспроможною, вона має становити близько 2 євро за кг. Через високі ціни на електроенергію в довгостроковій перспективі складно рентабельно експлуатувати електродугові печі.

Зважаючи на ці фактори, компанія зазначила, що заходи уряду повинні гарантувати достатню кількість екологічно чистої електроенергії та водню за конкурентоспроможними на міжнародному рівні цінами у довгостроковій перспективі.

ArcelorMittal побудує установку прямого відновлення і три нові електродугові печі замість двох з трьох доменних печей та двох з чотирьох конвертерних печей на своїх німецьких заводах, як раніше повідомляв SteelOrbis.

Компанія планує скоротити викиди вуглекислого газу в Європі на 35% до 2030 року та стати вуглецево-нейтральною у всьому світі до 2050 року.

Новини

17 Червня 2024

Подорожчання бензину може вдарити по українцях

Брак робочої сили може стати ключовим фактором для української економіки в наступні місяці 

Товарообіг ГМК Мексики зріс на 20,9%

УЗ отримала техніку та обладнання на $7 млн

В Китаї запущено нову лінію з виробництва електротехнічної сталі

ЄБРР може збільшити фінансування для відновлення енергосистеми України 

Мінекономіки рекомендує бізнесу інвестувати в проєкти розподіленої генерації

На Саміті миру підтримали позицію України щодо захисту портів

Комітет ВР схвалив добудову двох енергоблоків ХАЕС

Україна наростила імпорт коксу втричі

Україна наростила експорт сталевих напівфабрикатів на 71,5%

Гроші з підвищення тарифу на світло спрямують на відновлення державних об’єктів – Держенергонагляд

Гірничорудні підприємства України наростили експорт ЗРС

Феросплавні заводи втрачають ринок України через простої

Україна скоротила експорт титановмісних руд на 43%

Норвегія виділить $103 млн на відновлення енергетики України

ВСІ НОВИНИ ⇢