У наступному році В’єтнам планує подвоїти імпорт вугілля

Новини ТЕК
У наступному році В’єтнам планує подвоїти імпорт вугілля

В’єтнамський державний виробник вугілля Vietnam National Coal and Mineral Industries (Vinacomin) планує майже подвоїти імпорт вугілля наступного року, щоб задовольнити очікуване зростання попиту з боку комунальних підприємств.

Очікується, що імпорт Vinacomin збільшиться до 16-17 млн т у 2024 році з очікуваних 9 млн т у 2023 році, повідомив чиновник, обізнаний з цим питанням. Імпорт буде здійснюватися через тендери, і Vinacomin нещодавно включив до шорт-листа 15 вугільних трейдерів для участі в тендерах, додав чиновник.

Рішення виробника вугілля збільшити імпорт відповідає його планам щодо збільшення поставок вугільної суміші вітчизняного та імпортного вугілля комунальним підприємствам для задоволення очікуваного збільшення попиту на електроенергію внаслідок економічного зростання в країні. Імпорт також збільшиться, оскільки державна компанія EVN доручила Vinacomin закуповувати імпортне вугілля від її імені для задоволення більшої частини своїх потреб у вугіллі, що постачається морським транспортом, додав чиновник.

Рішення Vinacomin також пов’язане з тим, що країна зіткнулася зі стагнацією внутрішнього видобутку вугілля. Збільшення внутрішнього видобутку є складним завданням, оскільки відносно дорогий підземний видобуток становить основну частину місцевого виробництва, що робить плани зростання нежиттєздатними через суворий державний контроль над цінами на вугілля. Внутрішнє вугілля продається з різким дисконтом до світових цін.

За даними Головного статистичного управління (ГСУ) В’єтнаму, внутрішній видобуток вугілля у січні-вересні знизився до 36,6 млн т з 37,7 млн т за аналогічний період минулого року, при цьому зниження продовжує підтримувати перспективу імпорту. В’єтнам імпортував 37,77млн.т вугілля за перші дев’ять місяців цього року в порівнянні з 24,4млн.т за аналогічний період минулого року, згідно з попередніми митними даними. Митні дані В’єтнаму не роблять різниці між коксівним та енергетичним вугіллям.

Новини

30 Листопада 2023

Промислове виробництво Японії у вересні зросло на 0,2%

Україна в 2024 році отримає від Нідерландів додаткові 2,5 млрд дол

Туреччина може запровадити анти демпінг на г/к рулон з чотирьох країн

УЗ в грудні підвищує ціни на зерновози і піввагони

У листопаді бензин та дизпаливо подешевшали на гривню

Економіка США продемонструвала швидке зростання

Укренерго прогнозує дефіцит в енергосистемі у вечірні години

Liberty Ostrava домоглася мораторію на виплату боргів за електроенергію

ArcelorMittal закриває два заводи в ПАР

Британські профспілки пропонують Tata Steel альтернативний шлях декарбонізації комбінату Port Talbot

Польща вимагатиме відновити дозвільну систему для українських перевізників 

Європейські металурги вимагають перегляду правил експорту сталі до США

Країни в усьому світі повинні скоротити викиди вуглецю на 7 млрд тонн

Майже 8 тисяч бізнесів змінили регіон реєстрації від початку війни

Україна в разі дефіциту може імпортувати з Європи 1700 мВт електроенергії

В Європі закінчилася енергетична криза

ВСІ НОВИНИ ⇢