Чехія сподівається отримати виняток із санкцій для імпорту російської сталі

Металургія Новини
Чехія сподівається отримати виняток із санкцій для імпорту російської сталі

Міністр промисловості і торгівлі Чехії Йозеф Сікела вважає, що Чехія отримає виняток із санкцій для імпорту російської сталі. Про це він заявив сьогодні в Брюсселі перед зустріччю міністрів торгівлі ЄС, повідомляє “Європейська правда” з посиланням на Ceske Noviny.

Остравська металургійна компанія Vítkovice Steel прагне продовжити пільгу на імпорт російської сталі до 2028 року. Продовження пільги розглядається в рамках переговорів щодо дванадцятого пакета санкцій проти Росії, який нещодавно був представлений Європейською комісією.

“Я твердо вірю, що буде збережено підхід, що санкції повинні в першу чергу шкодити тому, проти кого вони спрямовані, а не тому, хто їх застосовує, і що в цьому випадку ми отримаємо дозвіл”, – сказав Сікела.

Проєкт дванадцятого пакета санкцій був представлений Єврокомісією в середині листопада. У ньому йдеться про введення санкцій проти понад 120 фізичних або інших осіб за “їхню роль у підриві суверенітету і територіальної цілісності України”, заявив тоді глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

Пакет санкцій ще має бути схвалений країнами-членами ЄС, що може бути ускладнено через застереження з боку Угорщини або Словаччини. Однак, подейкують, що він має бути схвалений до Різдва.

З іншого боку, Чехія, зокрема компанія Vítkovice Steel, в рамках переговорних заходів, просить продовжити звільнення від санкцій для імпорту російської сталі до 2028 року. Нинішнє звільнення має діяти лише до наступного року. На додаток до Чехії, Бельгія та Італія також прагнуть отримати виняток.

Товсті листи виготовляються зі сталі російської компанії НЛМК. Якби виняток припинив свою дію, це могло б спричинити кризу в чеській будівельній галузі або автомобільній промисловості, заявила нещодавно в інтерв’ю ČTK прессекретар Vítkovice Steel Яна Дронська.

За словами міністра Сікели, є дуже мало постачальників, які виробляють ці так звані ворота.

“Постачальники з Китаю не виробляють ворота належної якості, і до певної міри існує також велика ненадійність з боку постачальників”, – додав чеський міністр, зазначивши, що шукають інші рішення, але наразі немає жодного хорошого варіанту.

За словами Марека Вошаліка з Міністерства промисловості, щорічне споживання чеської промисловості з перспективою до 2024 року, що стосується цього матеріалу, становить близько 500 тис. тонн. Прохання про продовження звільнення було подано на основі консультацій з представниками чеської металургійної промисловості.

“Для деяких операцій ця сировина є ключовою, і без неї виробництво не могло б продовжуватися”, – додав він. Товстий лист використовують, наприклад, у будівництві мостів, сталевих цехів, вітрових електростанцій та інших конструкцій.

Новини

20 Грудня 2023

Видобуток залізної руди в Китаї зріс на 7,1%

Україна залучила грант 150 млн євро від ЄС

ЄС та США домовилися призупинити торговельну війну до березня 2025 року

Українські металурги не встигають підготуватись до СВАМ через війну

Метінвест планує побудувати прокатний завод в Італії

У грудні Україна виробила понад 50 тисяч FPV-дронів

Українська економіка у листопаді зросла на 4%

У ремонт вийшли одразу чотири блоки ТЕС та одна ТЕЦ 

Стабільні тарифи держмонополій пришвидшать темпи відновлення промисловості – Біленький

Попит на нержавіючу сталь в США залишиться практично незмінним

Укрнафта збільшує видобуток нафти

Частка продукції ГМК в структурі перевезень УДП у 2024 році може зрости більш ніж вдвічі

Євросоюз знайшов альтернативи російському газу 

Німеччина купуватиме норвезький газ 15 років

В напрямку портів Великої Одеси суттєво збільшилась кількість вагонів

Німеччина у листопаді скоротила виробництво сталі на 2,4% 

ВСІ НОВИНИ ⇢