В Європі закінчилася енергетична криза

Екологія Економіка Новини
В Європі закінчилася енергетична криза

Ринковий аналітик Reuters Джон Кемп заявив, що у Європі енергетична криза, гостра фаза якої тривала з середини 2021 року до кінця 2022 року, закінчилася і ринки енергоносіїв адаптувалися.

Залишкова проблема Європи полягає в заміні відносно дешевого російського газу на відносно дорогий скраплений (СПГ), що загрожує промисловій конкурентоспроможності, повідомляє Reuters.

Кемп наголосив, що ця проблема для Європи є “хронічною”, а не кризовою. Він розповів, що енергетичну кризу спричинило рекордне зростання цін на нафту, газ, вугілля та електроенергію.

Це змусило домогосподарства та компанії швидко скоротити їхнє використання. Окрім того, запроваджені після повномасштабного вторгнення росії в Україну санкції проти країни-агресорки призвели до перебоїв у постачанні енергоресурсів.

Вони вже були обмежені через відновлення промислового виробництва після пандемії коронавірусу.

“Але через 18-24 місяці гостра фаза пристосування завершується, запаси енергії стають комфортними, а ціни повертаються до довгострокових середніх значень з поправкою на інфляцію, – пояснив аналітик. – У майбутньому, безсумнівно, буде більше потрясінь, але зрив, пов’язаний із закінченням пандемії та вторгненням Росії в Україну, позаду. Ринки адаптувалися”.

Кемп зазначив, що ринки нафти, газу та вугілля зазнали дещо різного процесу пристосування. Проте всі ці процеси були варіаціями швидшого зростання виробництва та повільнішого зростання споживання.

Окрім того, на коригування ринків вплинули: високий рівень виробництва гідроенергетики в Бразилії, що скорочує потребу в імпорті СПГ; надзвичайно м’яка осінь у Північно-Західній Європі у 2023 році.

“Спільним фактором є величезний масштаб зростання цін у 2021 і 2022 роках, який прискорив і переніс процес адаптації на відносно короткий період. У результаті після жорстоко болісної адаптації у 2021 та 2022 роках виробництво, споживання та запаси стали набагато комфортнішими до кінця 2023 року та у 2024 році, і фаза кризи закінчилася”, – додав він.

Нагадаємо, дослідження міжнародної страхової компанії Allianz Trade показало, що повторення енергетичної кризи в Єврозоні взимку 2023-2024 років малоймовірне.

Новини

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

ВСІ НОВИНИ ⇢