EUROFER виступив проти продовження імпорту російських напівфабрикатів до ЄС

Економіка Металургія Новини
EUROFER виступив проти продовження імпорту російських напівфабрикатів до ЄС

ЄС має відхилити додаткові запити від кількох країн-членів щодо продовження термінів імпорту російських сталевих напівфабрикатів. Про це йдеться у заяві Європейської сталеливарної асоціації (EUROFER).

Місцеві підприємства, імпортуючи дешеву сталь з Росії, фактично підтримують ті ж заводи, що постачають сталь російському військово-промисловому комплексу і суміжним галузям переробки. Постачання з Росії мають припинитися, попри те, що на них побудована прибуткова бізнес-модель кількох сталепрокатних заводів.

«Опортуністичний інтерес декількох металургійних підприємств в ЄС підриває загальну мету санкцій Євросоюзу проти РФ, де сталь відіграє стратегічну роль не тільки в загальній російській економіці, але й безпосередньо в російській військовій машині, яка бере участь у незаконній війні проти України. Держави-члени ЄС не повинні закріплювати таку порочну систему, схвалюючи ще один виняток, вже погодившись на дворічну відстрочку заборони імпорту російських сталевих напівфабрикатів», – заявив Аксель Еггерт, гендиректор EUROFER.

Окрім того, вказують в галузевій асоціації, незастосування сталевих санкцій проти російських напівфабрикатів призводить до недобросовісної конкуренції та нерівних умов гри на внутрішньому ринку сталі ЄС.

Як зауважили в EUROFER, бізнес-модель європейських перекатників базується на перевагах у витратах, отриманих завдяки дешевому імпорту з третіх країн. На відміну від цього європейська інтегрована металургія (з доменними печами й кисневими конвертерами), чиї потужності розміщені в ЄС, максимізує створення промислової, економічної, екологічної та соціальної цінності в європейській економіці. Крім того, металургійні комбінати у Європі оперативно відреагували на санкції Євросоюзу і припинили імпорт російського вугілля.

«Держави-члени ЄС повинні чітко заявити, що не можна допускати жодних подальших винятків для імпорту російської сталі. Послаблення нинішніх санкцій ЄС проти Росії ризикує стати саморуйнуванням та історичною помилкою», – резюмував Аксель Еггерт.

Новини

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

ВСІ НОВИНИ ⇢