UK Steel закликала залишити брухт у Британії, аби допомогти у декарбонізації промисловості

Економіка Металургія Новини
UK Steel закликала залишити брухт у Британії, аби допомогти у декарбонізації промисловості

Галузева асоціація UK Steel закликала залишити мільйони тонн брухту у Великій Британії, аби допомогти промисловості використати цю сировину у боротьбі зі зміною клімату. Про це йдеться у відповідному звіті, повідомляє The Mirror.

UK Steel попередила, що постачання брухту за кордон може поставити під загрозу плани «зеленої» трансформації металургійної галузі в найближчі роки. Окрім того, асоціація занепокоєна експортом цієї сировини до країн, які не входять до Організації економічного співробітництва та розвитку, де екологічні стандарти можуть не відповідати зобов’язанням Великої Британії щодо сталого розвитку.

«Сталевий брухт є основою нашого швидкого переходу до нульового рівня викидів. Разом із великими державними зобов’язаннями щодо фінансування та конкурентоспроможними цінами на промислову електроенергію, політика щодо брухту є останньою частиною пазла для декарбонізації металургійного сектору Великої Британії та створення низьковуглецевої, циркулярної економіки», – зауважив гендиректор UK Steel Гарет Стейс.

На сталеливарну промисловість у Великій Британії припадає 14% промислових викидів та 2,7% викидів парникових газів. Ключові гравці галузі, Tata Steel та British Steel, починають переводити свої меткомбінати на електродугові печі, тож попит на брухт стає ключовим у досягненні екологічних цілей.

У країні щороку виробляється 10 млн т брухту, 80% наразі відправляється на експорт, зауважують в UK Steel. Окрім того, підкреслюється, що багато країн світу обмежують експорт цієї сировини, аби забезпечити власні потреби.

Як зауважили в організації, британському промисловому сектору знадобиться в три рази більше сталевого брухту, ніж доступно на цей час, щоб досягти своїх амбіцій щодо нульових викидів.

«За мірою того, як металурги у Великій Британії та за кордоном рухаються до декарбонізації, сталевий брухт ставатиме все більш затребуваною сировиною, і очікується, що світовий попит зросте на 30% до 2030 року та понад 60% до 2050 року», – зокрема, йдеться у звіті UK Steel.

У звіті галузевої асоціації рекомендується дозволити експорт брухту лише тим країнам, які можуть продемонструвати свою здатність до сталого поводження з відходами, стимулювати його утримання в Британії шляхом зменшення цінової підтримки експорту, а також вжити заходів для поліпшення якості брухту.

Новини

24 Березня 2025

Дніпроспецсталь розглядає ліквідацію через збитки у 2024 році

Інтерпайп створив унікальну патронатну службу для підтримки військових та їхніх родин

У Китаї металурги отримають компенсації за закриття старих заводів

Припинення вільної торгівлі з ЄС у червні може стати ударом для економіки України 

Експорт чорних металів з України впав на 20% у січні-лютому

Ламінат, паркет чи вініл? Як обрати підлогове покриття

Україна скоротила експорт залізорудної сировини на 1,2% у 2025 році

Експерти підвищують прогнози зростання цін на основні метали

Китайська HBIS співпрацює з Vale для просування декарбонізації сталі

Український бізнес подав 201 заявку на гранти для переробних підприємств

Нідерланди внесуть до Фонду підтримки української енергетики України 65 млн євро

21 Березня 2025

Китай різко скоротив імпорт товарів і авто зі США через торгівельну напругу

Інвестори в зелену енергетику закликали державу покращити умови оподаткування галузі

США прагнуть включити в угоду з Україною про копалини контроль над АЕС 

Ціна міді досягла максимуму за 5 місяців через побоювання щодо мит Трампа

Єврометалургія під загрозою: EUROFER вимагає рішучих кроків

ВСІ НОВИНИ ⇢