Підприємці Польщі та України намагаються знайти компроміс щодо розблокування кордону

Новини ТЕК
Підприємці Польщі та України намагаються знайти компроміс щодо розблокування кордону

Союз підприємців і роботодавців (ZPP) Польщі та Федерація роботодавців України (ФРУ) створили діалоговий майданчик для досягнення компромісу щодо розблокування польсько-українського кордону та звернулися цією ініціативою до урядів двох країн та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Переговорний майданчик спрямований на прискорення та оптимізацію діалогу та вироблення взаємоузгоджених рішень, повідомили у ФРУ.

“Ці рішення допоможуть урядам обох країн досягти взаємовигідного компромісу та розблокувати пункти пропуску на польсько-українському кордоні. Як представники об’єднань роботодавців ми більше, ніж будь-хто інший, зацікавлені в пошуку конструктивного та ефективного компромісу, який би дозволив вирішити претензії з обох сторін, якнайшвидше розблокувати кордон та існуючі логістичні маршрути, відновивши нормальний рівень торгівлі між Польщею та Україною”, – йдеться у спільній заяві ZPP та ФРУ.

Федерація роботодавців України також підкреслює, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Польща не тільки стала головним логістичним хабом для розподілу та сортування допомоги для України, а й посіла перше місце в рейтингу серед країн, куди було експортовано найбільше товарів з України.

Крім того, після рішення Євросоюзу надати Україні можливість вільної торгівлі з країнами ЄС, загальний рівень торгівлі між Польщею та Україною продемонстрував нові рекордні показники, що позитивно вплинуло на створення нових робочих місць та розширення виробничих потужностей в обох країнах.

Із 6 листопада 2023 року на кількох прикордонних переходах між Польщею та Україною триває акція протесту польських перевізників. Через це суттєво порушено транспортування вантажів в обох напрямках. Протест підтримують усі основні транспортні асоціації Польщі.

“Кожен день блокування кордону – це нові втрати бізнесу та європейської економіки. Ситуація потребує якнайшвидшого вирішення і для цього необхідною задіяти всі можливі інструменти”, – сказано в повідомленні ФРУ.

“Від блокування перевезень страждають торгові й виробничі ланцюжки між Україною та країнами ЄС, від чого несуть втрати європейські компанії, у тому числі й польські, які постачають товари в Україну. Ми з нашими польськими колегами об’єднуємо зусилля для того, щоб не допустити подальшої ескалації ситуації та прискорити досягнення компромісу. За результатами наших дискусій ми незабаром представимо розроблений перелік можливих компромісних рішень щодо розблокування кордону. Сподіваємось на розуміння та підтримку нашої ініціативи”, – зазначив гендиректор ФРУ Руслан Іллічов.

Новини

19 Грудня 2023

Туреччина скорочує імпорт нержавіючої сталі

Держприкордонслужба повідомляє про рекордні черги вантажівок на кордонах

Нацбанк підрахував збитки експортерів від блокади кордону

З аеропорту Бориспіль вилетів пасажирський літак

Наступний рік для економіки України буде складнішим – Reuters

ЄС планує виявляти незаконну перевалку російської нафти

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

ВСІ НОВИНИ ⇢