ЄС повинна відмовитися від імпорту російських слябів та сталевої заготовки у 2024 році

Економіка Металургія Новини Теми дня
ЄС повинна відмовитися від імпорту російських слябів та сталевої заготовки у 2024 році

Запланована на 1 квітня 2024 року заборона експорту російської сталевої заготовки, так само як запланована на 1 вересня заборона експорту російських слябів до Євросоюзу мають запрацювати у встановлений строк, щоб перекрити іще один канал залежності Євросоюзу від Росії. Таку думку в колонці для НВ висловив гендиректор Групи Метінвест Юрій Риженков.

Він зазначив, що Метінвест зміг знайти нових постачальників слябів для своїх європейських заводів після втрати контролю над комбінатами в Маріуполі. Саме там до широкомасштабного вторгнення Росії в Україну вироблявся весь обсяг напівфабрикатів для перекатних підприємств групи в Італії та Британії.  

«З втратою маріупольських комбінатів перед Метінвестом постав новий безпрецедентний виклик. Компанія мала не лише забезпечити напівфабрикатами свої європейські підприємства, що завжди були вертикально інтегрованими в загальну структуру групи та на 99% використовували сляби Азовсталі та ММК імені Ілліча, але й забезпечити їхню прибутковість. І ми успішно впоралися з цим викликом і не тільки не зупинили виробництво, а й навіть зберегли завантаження заводів на майже довоєнному рівні», – зазначив керівник групи.

З огляду на цей досвід Риженков вважає, що виробники в ЄС теж зможуть знайти альтернативу російському металу та відмовитися від використання заготовки, виробленої у країні-агресорці. Серед рішень, які прискорили процес всередині Метінвесту, він назвав такі: реорганізація управлінської структури а надання автономності підрозділу закупівель, диверсифікація постачальників, переорієнтація виробництва відповідно до кон’юнктури ринку, пошук нових ринків збуту, пошук внутрішніх нестандартних рішень.

«Точно можна стверджувати, що забезпечення безперебійного та, найголовніше, прибуткового виробництва листового прокату без використання російських напівфабрикатів не лише посильне, а й критично важливе завдання для європейських виробників. В умовах зниження споживання сталі в ЄС протягом останніх двох років на 7% та 5% відповідно європейським виробникам варто розглянути можливість використання незадіяних потужностей для виробництва та постачання напівфабрикатів на внутрішній ринок ЄС», – зауважив він.

Напередодні запланованого розширення санкцій ЄС на російську сталеву заготовку посилилося обговорення про можливе відтермінування цієї заборони. На думку Риженкова, таке рішення виглядало б нелогічно, враховуючи, що в ЄС вже діє заборона на імпорт готової продукції зі сталі російського походження. Тож він закликав діяти відповідно до запланованих термінів.   

Новини

27 Травня 2024

Підприємства України опинилися перед загрозою зупинки через мобілізацію

У Раді зареєстровано законопроєкт про зменшення регуляторного навантаження на бізнес

Держборг України перевищив 6 трильйонів гривень 

Влітку стануть відомі параметри підвищення військового збору та ПДВ – Железняк

Окатки Ferrexpo дозволяють сталеливарним компаніям скоротити викиди вуглецю на 37%

Американська Cleveland-Cliffs встановлює нові цілі щодо скорочення викидів

Tata Steel Nederland отримає сучасну лінію з виробництва сталі

Євросоюз у першому кварталі збільшив імпорт DRI на 12,7% 

Через обстріли енергетики Україна втратить 0,6% зростання ВВП

З початку року підприємці отримали майже 40 млрд грн пільгових кредитів

Україна та МВФ розпочали переговори щодо нового траншу на $2,2 млрд

Індійська AMNS підписала десятирічну угоду на купівлю ЗПГ

G7 підтримали пропозицію про передачу Україні доходів від активів рф

На кожному підприємстві 10% мобілізованих співробітників – ФРУ

Міненерго пропонує диференційований підхід при встановленні нових тарифів на електрику

В Україну завезли майже 10,8 тисяч вантажівок на 331 млн дол

ВСІ НОВИНИ ⇢