Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

Екологія Економіка Металургія Новини
Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

Уряд Великої Британії заявив, що з 2027 року у країні запровадять свій аналог європейського механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM). Таке мито застосовуватиметься до вуглецевоємних товарів, зокрема заліза, сталі, алюмінію, добрив, водню, кераміки, скла та цементу, повідомляє Reuters.

Зазначається, що аналог CBAM покликаний захистити місцевий бізнес від конкуренції з дешевими імпортними товарами з країн з менш суворою кліматичною політикою.

Це також дозволить протидіяти так званому витоку вуглецю, тобто перенесення виробництва в країни з менш амбітними екологічними нормами. В матеріалі розповіли, що розмір збору залежатиме від кількості вуглецю, що викидається при виробництві імпортованого товару.

Він враховуватиме різницю між ціною на викиди CO2 у країні походження та у Великій Британії. Зазначається, що Велика Британія у 2021 році запустила систему торгівлі викидами (СТВ), щоб стягувати плату з електростанцій, заводів та авіакомпаній за кожну тонну викидів вуглекислого газу.

Аналогічні системи діють у багатьох інших регіонах, зокрема в Євросоюзі та Китаї. Однак ціни на викиди вуглецю у різних схемах різняться, а у багатьох регіонах вуглецеві квоти взагалі не встановлюються.

Наприклад, вартість метричної тонни викидів CO2 у Великій Британії сягає 36,60 фунтів стерлінгів ($46,34), а у Китаї – 71,60 юанів ($10,04).

В матеріалі наголосили, що у жовтні 2023 року в ЄС запустили перший етап CBAM в рамках якого імпортери лише звітуватимуть за викиди. Сплата вуглецевого мита розпочнеться з 2026 року. На думку представників британської металургійної промисловості внутрішні заходи необхідні для запобігання потоку продукції з високим рівнем викидів, що надходить до Великої Британії після того, як в ЄС запрацюють вуглецеві заходи.

“Оскільки понад 90% світового виробництва сталі не має витрат на викиди вуглецю, цілком правильно запровадити нову політику щодо вуглецевих кордонів, – сказав генеральний директор промислової групи UK Steel Гарет Стейс. – Однак впровадження британської схеми через рік після початку дії EU CBAM викликає величезне занепокоєння”.

Нагадаємо, в ЄС з 1 жовтня розпочався перехідний період застосування CBAM (механізму вуглецевого коригування імпорту).

Новини

ЄС скоротив імпорт українських напівфабрикатів на 11,6%

Споживчі ціни в єврозоні у листопаді збільшилися на 2,4% 

Україна втратила понад 1 млрд євро внаслідок блокади кордону з Польщею

Болгарія заборонила експорт палива з російської нафти

Саудівська Аравія планує різке збільшення виробництва сталі

Новим коридором у Чорному морі пройшли вже понад 300 суден

Метінвест готовий виробляти більше військової продукції за умови державної підтримки

Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

ЄБРР збільшив капітал на 4 млрд євро для підтримки України

ЄС у жовтні збільшив імпорт залізної руди з України на 9%

Україна в листопаді скоротила імпорт плоского прокату на 21,5%

Україна та Румунія владнали екологічну суперечку щодо каналу Дунай-Чорне море

Енергетики вивели три блоки ТЕС у ремонт

Найбільші судноплавні компанії припиняють рух Суецьким каналом

Китайські автомобілі вироблятимуть із зеленої сталі компанії Baosteel

ВМС США будуть супроводжувати судна в Червоному морі

ВСІ НОВИНИ ⇢