Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

Екологія Економіка Металургія Новини
Уряд Великої Британії з 2027 року запровадить свій СВАМ

Уряд Великої Британії заявив, що з 2027 року у країні запровадять свій аналог європейського механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM). Таке мито застосовуватиметься до вуглецевоємних товарів, зокрема заліза, сталі, алюмінію, добрив, водню, кераміки, скла та цементу, повідомляє Reuters.

Зазначається, що аналог CBAM покликаний захистити місцевий бізнес від конкуренції з дешевими імпортними товарами з країн з менш суворою кліматичною політикою.

Це також дозволить протидіяти так званому витоку вуглецю, тобто перенесення виробництва в країни з менш амбітними екологічними нормами. В матеріалі розповіли, що розмір збору залежатиме від кількості вуглецю, що викидається при виробництві імпортованого товару.

Він враховуватиме різницю між ціною на викиди CO2 у країні походження та у Великій Британії. Зазначається, що Велика Британія у 2021 році запустила систему торгівлі викидами (СТВ), щоб стягувати плату з електростанцій, заводів та авіакомпаній за кожну тонну викидів вуглекислого газу.

Аналогічні системи діють у багатьох інших регіонах, зокрема в Євросоюзі та Китаї. Однак ціни на викиди вуглецю у різних схемах різняться, а у багатьох регіонах вуглецеві квоти взагалі не встановлюються.

Наприклад, вартість метричної тонни викидів CO2 у Великій Британії сягає 36,60 фунтів стерлінгів ($46,34), а у Китаї – 71,60 юанів ($10,04).

В матеріалі наголосили, що у жовтні 2023 року в ЄС запустили перший етап CBAM в рамках якого імпортери лише звітуватимуть за викиди. Сплата вуглецевого мита розпочнеться з 2026 року. На думку представників британської металургійної промисловості внутрішні заходи необхідні для запобігання потоку продукції з високим рівнем викидів, що надходить до Великої Британії після того, як в ЄС запрацюють вуглецеві заходи.

“Оскільки понад 90% світового виробництва сталі не має витрат на викиди вуглецю, цілком правильно запровадити нову політику щодо вуглецевих кордонів, – сказав генеральний директор промислової групи UK Steel Гарет Стейс. – Однак впровадження британської схеми через рік після початку дії EU CBAM викликає величезне занепокоєння”.

Нагадаємо, в ЄС з 1 жовтня розпочався перехідний період застосування CBAM (механізму вуглецевого коригування імпорту).

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢