Нафтогаз взяв під контроль всі облгази Фірташа 

Економіка Новини ТЕК
Нафтогаз взяв під контроль всі облгази Фірташа 

Група “Нафтогаз” завершила інтеграцію газорозподільчих підприємств (“обл-” і “міськгазів”), що входили до групи “РГК” Дмитра Фірташа.

Останніми сьогодні під управління “Нафтогазу” перейшли АТ “Тисменицягаз” на Івано-Франківщині, АТ “Коростишівгаз” на Житомирщині, АТ “Луганськгаз” та ПрАТ “Мелітопольгаз”, повідомляє пресслужба компанії.

У “Нафтогазі” зауважили, що “Луганськгаз” та “Мелітопольгаз” знаходяться на тимчасово окупованих територіях, тому операційний контроль над ними планують встановити вже після деокупації.

“Таким чином, тепер у складі групи “Нафтогаз” працюють 27 газорозподільних підприємств, які планувалося передати під контроль держави до кінця поточного року”, – зазначається у повідомленні. Нагадаємо, у травні 2022 року Кабінет міністрів передав в управління державній компанії “Чорноморнафтогаз”, що входить до групи “Нафтогазу”, заарештовані активи низки облгазів. Вичерпний перелік переданих активів не був опублікований, однак більшість із них входили до групи РГК Дмитра Фірташа.

“Нафтогаз України” заявляв, що планує “інтегрувати” всі арештовані судом у травні минулого року газорозподільчі компанії (“облгази”) до новоствореного ТОВ “Газорозподільні мережі”, яке на 100% належить “Нафтогазу”. Своєю чергою у РГК називали ці дії “рейдерським захопленням” бізнесу.

Фактично “інтеграція” передбачає переведення клієнтів облгазів та їх персоналу до нової компанії “Нафтогазу”, водночас борги залишаться на арештованих компаніях під управлінням менеджерів НАК.

Нагадаємо, “Нафтогаз України” на початку вересня 2022 року зареєстрував ТОВ “Газорозподільні мережі України”, ця компанія мала взяти в управління регіональні газові мережі, які використовували приватні облгази групи Дмитра Фірташа.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢