Стабільні тарифи держмонополій пришвидшать темпи відновлення промисловості – Біленький

Економіка Металургія Новини Точка зору Транспорт
Стабільні тарифи держмонополій пришвидшать темпи відновлення промисловості – Біленький

Стабільні тарифи державних монополій допоможуть не тільки пришвидшити темпи відновлення української промисловості, але й допоможуть “Укренерго” та “Укрзалізниці” збільшити власні доходи. Таку думку в коментарі МінПрому висловив голова Федерації металургів України Сергій Біленький.

“Говорити про якісь державні преференції чи допомогу і до війни було не дуже модно, а зараз це неправильно, але є певні заходи стимулювання промисловості, які держава могла б робити без певних витрат грошей. Просто проводити більш розумну та далекоглядну економічну політику”, – відзначив він.

С.Біленький зокрема звернув увагу на те, що “Укрзалізниця” з початком війни втратила половину вантажообігу і за рахунок високого рівня постійних витрат перебуває у складній фінансовій ситуації. “Ії можна виправити двома шляхами – або підвищити тарифи або за допомогою держави дати можливість розвиватись галузям, які є клієнтами “Укрзалізниці”, таким чином збільшити вантажообіг і велика частина проблеми відпаде сама собою, тому що доходи та прибутки компанії збільшаться. Але такими шляхами в нас чомусь йти не хочуть ані державні органи влади ані Укрзалізниця, і тому маємо одну з найбільших проблем – тарифи державних монополій”, – відзначив голова ФМУ.

Він підкреслив, що державні монополії підвищуючи тарифи зокрема аргументують це необхідністю виплачувати раніше взяті кредити, але в них існує можливість їх реструктуризації. “У державних компаній можливостей в плані реструктуризації боргів набагато більше, – підкреслює С.Біленький. – Можна пробувати працювати над реструктуризацією цих кредитів, на перенесення їх на пізній період. У питанні реструктуризації боргів для державних компаній, на відміну від приватних, компромісу достигнути легше, тому що за ними стоїть держава як певний гарант”.

Крім того для приватних компаній додаються у певні валютні обмеження, які були введені Національним банком. “На сьогоднішній день заборонено погашення зовнішньої заборгованості, заборонена виплата дивідендів, що ще більш поглиблює і так вкрай складну ситуацію. Наші приватні компанії сьогодні фактично сам на сам з викликами. Зовнішнє фінансування залучити неможливо, внутрішні інвестори все що могли власники бізнесу вже зробили і це стосується не тільки гірничо-металургійного комплексу, але й всій промисловості”, – говорить голова ФМУ.

На його думку, якщо “Укренерго” вдасться провести ефективні переговори щодо реструктуризації боргів, то від цього виграють всі. В першу чергу виграє сама “Укренерго”, яка позбудеться необхідності у короткостроковій перспективі знаходити великі обсяги коштів, які мають йти на погашення кредитів, а зможе зробити це у більш спокійному режимі у післявоєнний період чи принаймні через кілька років, коли ситуація стабілізується.

“А можна знов таки на цих питаннях акцент не ставити, а пропонувати підвищення тарифів на передачу електроенергії. Це менш складно, навіщо напрягатися, якщо є якісь галузі, які ледве дихають, пускай вони ще заплатять. Це ж не проблема “Укренерго”, що якісь заводи зупинились, люди залишились без роботи, а бюджет без податків. Тому мабуть все ж таки на рівні Кабінету міністрів ці питання повинні розглядатися тими людьми хто має більш широку картину того, що відбувається в економіці”, – резюмував С.Біленький.

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

Anglo American відхилила пропозицію BHP

ВСІ НОВИНИ ⇢