ЄС та США домовилися призупинити торговельну війну до березня 2025 року

Економіка Металургія Новини
ЄС та США домовилися призупинити торговельну війну до березня 2025 року

США та ЄС домовилися продовжити призупинення взаємних тарифів у контексті спору про сталь та алюміній до 31 березня 2025 року.

Як передає портал Steel Orbis, сторони зустрілися 20 жовтня цього року, щоб знайти спосіб назавжди скасувати 25-відсотковий тариф на імпорт сталі в США та 10-відсотковий тариф на алюміній, вперше введений у 2018 році відповідно до розділу 232, але не змогли досягти угоди.

Європейська комісія заявила, що продовження призведе до того, що експортери сталі та алюмінію з ЄС заощаджуватимуть приблизно 1,5 млрд. євро на митах на рік, а США мають завершити свої власні процедури щодо розширення своєї системи квот на експорт сталі та алюмінію з ЄС з 1 січня 2024 року.

Комісія також зазначила, що ЄС продовжить конструктивно взаємодіяти зі США, щоб захистити свої законні права та назавжди скасувати мита США на експорт із ЄС. Між ЄС та США також триває робота з вирішення проблем глобального надлишкового виробництва та декарбонізації сталеливарного та алюмінієвого секторів.

ЄС припинив дію заходів щодо товарів, включаючи мотоцикли та віскі, у грудні 2023 року, а США замінили свої мита системою тарифних квот. Крім того, Світова організація торгівлі минулого року ухвалила, що тарифи суперечать правилам глобальної торгівлі.

Європейська асоціація виробників сталі (EUROFER) привітала продовження. “Рамкова програма повинна буде вирішити проблему глобальних неринкових надлишкових потужностей та інтенсивності викидів вуглецю в сталеливарній промисловості – які є двома екзистенційними проблемами, що впливають на цей сектор – через тісне узгодження політики ЄС та США”, – сказав Аксель Еггерт, генеральний директор EUROFER.

З іншого боку, Американський інститут заліза та сталі (AISI) також задоволений цим рішенням. “AISI продовжує підтримувати переговори про нову міжнародну угоду, яка ефективно вирішуватиме як проблему неринкових надлишкових потужностей з виробництва, так і вуглеродомісткості сталі, що імпортується з усього світу, оскільки ці два взаємопов’язані питання мають вирішальне значення для майбутнього як США, так і сталеливарної промисловості ЄС. ”, – прокоментував Кевін Демпсі, президент та генеральний директор AISI.

Новини

Україна залучила грант 150 млн євро від ЄС

ЄС та США домовилися призупинити торговельну війну до березня 2025 року

Українські металурги не встигають підготуватись до СВАМ через війну

Метінвест планує побудувати прокатний завод в Італії

У грудні Україна виробила понад 50 тисяч FPV-дронів

Українська економіка у листопаді зросла на 4%

У ремонт вийшли одразу чотири блоки ТЕС та одна ТЕЦ 

Стабільні тарифи держмонополій пришвидшать темпи відновлення промисловості – Біленький

Попит на нержавіючу сталь в США залишиться практично незмінним

Укрнафта збільшує видобуток нафти

Частка продукції ГМК в структурі перевезень УДП у 2024 році може зрости більш ніж вдвічі

Євросоюз знайшов альтернативи російському газу 

Німеччина купуватиме норвезький газ 15 років

В напрямку портів Великої Одеси суттєво збільшилась кількість вагонів

Німеччина у листопаді скоротила виробництво сталі на 2,4% 

Канада збільшує виробництво залізорудного концентрату

ВСІ НОВИНИ ⇢