США посилять контроль за дотриманням стелі цін на експорт російської нафти

Економіка Новини ТЕК
США посилять контроль за дотриманням стелі цін на експорт російської нафти

Коаліція під керівництвом США, що вводить цінову межу на російську нафту, оголосила в середу про зміни у своєму режимі дотримання вимог, які, за словами Міністерства фінансів, ускладнять російським експортерам обхід обмеження, повідомляє Reuters.

“Ці зміни ще більше ускладнять спроби російських експортерів обійти цінову межу, обманюючи постачальників послуг коаліції, і ще більше підвищать витрати для будь-яких російських експортерів, які потребують першокласних послуг, але не бажають продавати нафту нижче верхньої межі”, – йдеться в повідомленні Мінфіну.

З жовтня США та їхні союзники запроваджують санкції проти організацій, які порушили ліміт на експорт російської нафти. Більшість літа ціни перевищували цей поріг. Наразі офіційні особи США повідомляють, що вони перейшли до другого етапу режиму обмеження лімітів, який буде жорсткіше зосереджений на правозастосуванні. Він буде включати акцент на дотриманні вимог постачальниками послуг у країнах G7, які продовжують допомагати в транспортуванні російської нафти, гарантуючи, що вони залишаться в рамках ліміту.

Агентство Reuters повідомляє, що США в середу ввели нові санкції, пов’язані з Росією, спрямовані проти підприємств в Гонконзі і Об’єднаних Арабських Еміратах.

Після повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну на частку “сірого флоту” вперше припало більше половини експорту нафти з РФ. Саме “сірий флот” допоміг Москві пережити шок від великих західних санкцій, введені рік тому, коли ЄС заборонив імпорт російської нафти в країни блоку, а група промислово розвинених країн G7 ввела обмеження для тих, хто хоче її імпортувати.

Видання Financial Times пише, що хоча ембарго ЄС виявилося ефективним, перекривши більшу частину поставок в блок, Західні чиновники визнали, що через 12 місяців майже нічого з російської нафти, що надходить до нових покупців, не продається за ціною нижче 60 доларів за барель.

Новини

22 Квітня 2024

У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Окупанти завдали понад $63 млрд збитків довкіллю України

Westinghouse проводить дослідження щодо добудови двох енергоблоків на ХАЕС

Блекауту не буде – енергосистема цілісна – Міненергетики

ЄС знову обіцяє санкції щодо танкерів, які перевозять російську нафту

У Кабміні розробляють порядок бронювання працівників через Дію

ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ

Ціни на природний газ зросли до максимуму за п’ять місяців

Поляки розблокували пункт пропуску Ягодин – Дорогуськ

УЗ відтермінувала списання майже 14,5 тис вантажних вагонів

Ізраїль обмежить експорт металобрухту

Норнікель через санкції закриє завод в РФ і побудує новий в Китаї

Метінвест у I кварталі збільшив сплату податків на 70%

Південна Корея виділить Україні гуманітарну допомогу в розмірі $200 млн

Енергетики фіксують дефіцит в системі і закликають громадян до економії

Україна втратила величезний обсяг генерації, зима буде викликом

ВСІ НОВИНИ ⇢