ДТЕК бачить великий потенціал у розвитку малих модульних реакторів

Новини ТЕК
ДТЕК бачить великий потенціал у розвитку малих модульних реакторів

Енергохолдинг ДТЕК бачить великий потенціал у розвитку малих модульних реакторів (ММР) і перспективу їх будівництва на наявних майданчиках теплоелектростанцій на вугіллі та газі, повідомив виконавчий директор холдингу Дмитро Сахарук.

“Ми бачимо в цій технології заміну наявним ТЕС, тому що в країні у 2035 році має відбутися відмова від вугілля. Ми розуміємо, що так станеться. Але в будь-якому разі Україна має забезпечити себе потужністю. Тільки вітру і сонця буде мало, тому що це потужності, яким потрібне балансування, і має бути базова генерація, яка працюватиме незалежно від погодних умов”, – сказав він під час щорічного заходу NV “Україна та світ попереду 2024” у четвер, повыдомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Логіка дуже проста. У нас є станції, на яких критичні підключення, мережа, інфраструктура. І там є фахівці. І через п’ять-сім років потрібно розробити проєкти із заміни однієї технології іншою. Ми бачимо в цьому великий потенціал”, – пояснив Сахарук.

Водночас топменеджер ДТЕК зазначив, що для реалізації такого проєкту потрібно буде залучати проєктне фінансування, а також забезпечити захист інвестицій.

“Перші технології, які вже працюватимуть, це п’ять-сім років, і великі компанії вкладають великі кошти в розвиток цієї технології, наприклад Hitachi, Rolls-Royce”, – додав Сахарук.

Раніше гендиректор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв’ю The Telegraph повідомив, що енергохолдинг провів попередні переговори з Rolls про будівництво ММР на майданчиках, які нині експлуатують вугільні електростанції.

За його словами, він очікує, що атомна енергетика стане важливою частиною майбутнього портфоліо ДТЕК, оскільки Україна відбудовується і відмовляється від викопного пального.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢