Пірати захопили судно, яке перевозило сталеві рулони POSCO

Економіка Металургія Новини
Пірати захопили судно, яке перевозило сталеві рулони POSCO

Судно, що перевозило сталеві рулони від корейського виробника сталі POSCO (бізнес здійснюється через торгову компанію Samsung) було захоплено піратами біля узбережжя Сомалі. Про це повідомляє Argus.Media.

Продукція, що знаходилась на борту судна Ruen під мальтійським прапором (дедвейт 41 607 т), призначалася для ряду турецьких покупців. За даними ринкових джерел, на його борту знаходиться близько 40 тис. т сталевих рулонів. Компанія веде перемовини з піратами з метою звільнення балкера.

Як зазначає Argus, на 13 грудня Ruen перебувало на шляху до порту Гемлік у Туреччині. Воно увійшло в зону ризику в Аденській затоці/південній частині Червоного моря 15 грудня. Балкер із 18 грудня перебуває біля центрального узбережжя Сомалі (за даними програм відстеження суден).

Представник страхової компанії West of England Insurance Services зазначив, що вони тісно співпрацюють з відповідними органами влади й наразі не можуть надати подальших коментарів.

Джерела на металургійних підприємствах Туреччини вважають, що інцидент може перервати постачання з Азії в регіон, що підтримає ціни на рулонну сталь. Трейдери й турецькі покупці припускають, що судновласники та фрахтувальники можуть спробувати уникнути маршруту Червоним морем/Суецьким каналом, обравши довший і дорожчий  навколо мису Доброї Надії й вздовж східного узбережжя Африки. Це також вплине на вартість плавання у Середземноморському регіоні.

Судноплавство через Червоне море та Суецький канал вже ускладнилося через нещодавні напади на контейнеровози. Деякі перевізники аявили, що також будуть обходити мис Доброї Надії, що збільшить витрати та час транзиту. Один із трейдерів зауважив, що деякі меткомбінати припинять продавати сталь на умовах CFR (Cost and Freight), покладаючи ризик на покупців. Окрім того, існує імовірність, що європейські покупці, які мають матеріали у морі й планують отримати квоту до 1 січня 2024 року, можуть зіткнутися із затримкою відвантажень.

Новини

22 Квітня 2024

У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Окупанти завдали понад $63 млрд збитків довкіллю України

Westinghouse проводить дослідження щодо добудови двох енергоблоків на ХАЕС

Блекауту не буде – енергосистема цілісна – Міненергетики

ЄС знову обіцяє санкції щодо танкерів, які перевозять російську нафту

У Кабміні розробляють порядок бронювання працівників через Дію

ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ

Ціни на природний газ зросли до максимуму за п’ять місяців

Поляки розблокували пункт пропуску Ягодин – Дорогуськ

УЗ відтермінувала списання майже 14,5 тис вантажних вагонів

Ізраїль обмежить експорт металобрухту

Норнікель через санкції закриє завод в РФ і побудує новий в Китаї

Метінвест у I кварталі збільшив сплату податків на 70%

Південна Корея виділить Україні гуманітарну допомогу в розмірі $200 млн

Енергетики фіксують дефіцит в системі і закликають громадян до економії

Україна втратила величезний обсяг генерації, зима буде викликом

ВСІ НОВИНИ ⇢