Уряд має забезпечити безперешкодний експорт морем для української металургії

Економіка Металургія Новини
Уряд має забезпечити безперешкодний експорт морем для української металургії

Найважливіше, що наразі може зробити уряд для української металургії – забезпечити безперешкодний експорт морем. Про це заявила перший віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко під час відвідин промислових підприємств Дніпропетровщини, повідомила пресслужба Мінекономіки.  

«Металургія завжди була фундаментальною галуззю української економіки. До вторгнення РФ в Україну ГМК створював близько 10% ВВП і приносив близько третини валютної виручки від всього товарного експорту. Ця галузь завжди була і залишається експортноорієнтованою. За кордон постачали понад 80% металопродукції”, – нагадала вона. 

За словами Свивриденко, у цьому напрямку є важливе досягнення. 

«У вересні тимчасовим морським коридором пішли перші судна з металом. А в листопаді ми зафіксували загальне зростання експорту морем на 70%. Експорт металу починає працювати. Це означає, що металурги й гірники матимуть роботу, а український бюджет отримуватиме додаткові податки”, – зазначила міністр економіки. 

Вона додала, що нині уряд працює над повним розблокуванням морської логістики та запуском механізму страхування суден, який вже напрацьований.

На Дніпропетровщині Свириденко ознайомилась з виробництвом, інвестиційними планами та перевірки ефективності державних програм стимулювання економіки. Зокрема, були відвідані дніпровські підприємства «Біосфера» та «Інтерпайп НТЗ», нікопольські «Ніко Тьюб» та «Сентравіс», а також «Арселор Мітал Кривий Ріг».

Так, «Біосфера» вдало скористалась державною кредитною програмою «5-7-9», а вже у січні 2024 року запускає новий цех з виробництва чаю, у проєкт інвестовано близько $20 млн.

«Інтерпайп» наразі реалізує три інвестпроєкти, найбільший з них, вартістю близько $40 млн – будівництво нової ділянки термообробки труб. Ще два проєкти впроваджуються у залізничному дивізіоні на заводі «Інтерпайп НТЗ» в Дніпрі.

Нікопольська компанія «Сентравіс» на перше півріччя 2024 року запланувала модернізацію трубопресової лінії. Це дасть змогу скоротити відходи металу у процесі виробництва. Обсяг інвестицій у цей проєкт – близько $3,5 млн. 

«Арселор Мітал Кривий Ріг» наступного року планує збільшити завантаженість виробничих потужностей з 30 до 50%. Підприємство запланувало інвестиції у виробництво обсягом $150 млн. Найбільший проєкт – будівництво хвостосховища «Карта ІІІ», яке забезпечить сталу роботу підприємства на наступні десятиліття.

Новини

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

США пропонують для допомоги Україні використати прибуток з російських активів

ЄС інвестує 600 млрд євро в енергетичну інфраструктуру заради зеленого переходу

ВСІ НОВИНИ ⇢