Європа уникнула різкого зростання цін на газ завдяки українським сховищам

Новини ТЕК
Європа уникнула різкого зростання цін на газ завдяки українським сховищам

Підземні газові сховища України допомагають Європі уникнути енергетичних криз та стримати ціни на газ у ЄС в опалювальний період. Наразі європейські компанії прискорили відбір газу з українських сховищ через зростання попит, пише Financial Times.

За словами аналітиків, значні запаси газу в Україні допомагають енергетичним компаніям та трейдерам використовувати лише відносно невеликі обсяги палива зі сховищ у самому ЄС і таким чином стримувати ціни на газ та полегшивши задачу їх поповнення до наступної зими.

За даними Gas Infrastructure Europe, рівень запасів у сховищах Євросоюзу залишався на рівні майже 90% станом на кінець грудня, це значно вище за середній показник на цю дату за попередні п’ять років.

Великі резерви допомогли утримати низькі ціни на європейський газ; еталонний Dutch Title Transfer Facility (TTF) у грудні торгувався приблизно на третину дешевше, ніж за той самий період минулого року.

“Україна відіграє ключову роль у забезпеченні безпеки постачання газу до Центральної та Східної Європи цієї зими”, – сказала Наташа Філдінг, керівник європейського підрозділу цінового агентства Argus Media.

За її словами, відбір газу із сховищ в Україні “допомагає Європі підтримувати високі внутрішні запаси, зменшуючи ризик того, що вони майже спустошаться через будь-які тривалі холоди наприкінці зими”.

Відбір газу з українських сховищ “безумовно допоміг зберегти такий рівень запасів”, додає старший аналітик Rystad Energy Ніколін Бромандер.

За даними Argus Media, європейські компанії почали відбір газу з українських сховищ на початку листопада, чистий відбір склав у середньому близько 10,7 млн кубометрів на добу. Цей темп прискорився на тлі різкого похолодання в грудні, при цьому чистий відбір зріс до 26 млн кубометрів на день до середини грудня.

За словами Argus, Польща отримала більше половини газу, піднятого з українських сховищ, а решту використали Молдова, Словаччина та Угорщина.

Новини

Європа уникнула різкого зростання цін на газ завдяки українським сховищам

В Україні зросла мінімальна зарплата

У минулому році бізнес отримав майже 100 млрд грн пільгових кредитів

В США підсилиться конкуренція на ринку високоякісного металобрухту

Українські металурги розраховують на поліпшення кон’юнктури і збільшення виробництва

Італія витратить 17,7 млрд євро на створення системи зберігання електроенергії

Санкції США зашкодили Росії експортувати скраплений газ

Внаслідок масованого ракетного обстрілу без світла залишились 250 тис споживачів

Китайські меткомбінати поповнюють запаси брухту

США збільшили імпорт труб з України на 31,4%

В Україні запрацював Фонд декарбонізації

Ціна на газ у Європі впала більш як удвічі 

Українське Дунайське пароплавство у 2023 році збільшило обсяг перевезень до 1,8 млн тонн

Німеччина виділить Україні 24 млн євро на відновлення пошкоджених підстанцій

Україна зберегла на 2024 рік заборону на експорт природного газу, вугілля та антрациту

Експорт Українським морським коридором досяг 13 млн тонн – Кубраков

ВСІ НОВИНИ ⇢