Харківський завод Електромашина визнано банкрутом

Машинобудівництво Новини
Харківський завод Електромашина визнано банкрутом

Суд визнав банкрутом харківський завод “Електромашина”, який займався виробництвом електродвигунів, генераторів та промислового обладнання. Відповідне рішення Господарський суд Харківської області ухвалив 20 грудня, передає Liga.net.

Згідно із судовими документами, підприємство має понад 65 млн грн боргів, а його приміщення загальною площею 59 700 кв. м на вулиці Озерянській, 106 у Харкові перебуває у заставі. У серпні 2023 року права вимоги за цим кредитним договором “Мегабанку” на аукціоні Фонду гарантування вкладів фізичних осіб викупила фінансова компанія “Траст фінанс” Сергія Великого.

Під час інвентаризації активи “Електромашини” оцінили у 44 млн грн, чого недостатньо для погашення всієї кредиторської заборгованості.

Відтак розпорядник майна визнав, що підприємство не здатне вчасно та повністю виплачувати свої зобов’язання й не має стабільного джерела генерації прибутку. Тому він зробив висновок, що підприємство треба ліквідувати. У підсумку суд визнав АТ “Електромашина” банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру на 12 місяців.

АТ “Електромашина” – акціонерне товариство, створене у 1996 році на базі заснованого ще у 1868 році підприємства, спеціалізувалося на виробництві електродвигунів для різних галузей, а саме на виробництві електричних машин постійного струму, краново-металургійних електродвигунів, електродвигунів для залізничного транспорту, для рудничних, тягових, контактних та акумуляторних електровозів, рудничної апаратури; з 2016 року на підприємстві почали виробляти електродвигуни змінного струму.

Виробництво має замкнутий цикл від сировини до кінцевого продукту. У структурі, крім основного виробництва, є власний інструментальний цех, служба енергозабезпечення, транспортний цех, ремонтні служби. До війни на підприємстві працювали близько 450 осіб.

Новини

Харківський завод Електромашина визнано банкрутом

Бізнес продовжує інвестувати в зернову інфраструктуру портів

Європа уникнула різкого зростання цін на газ завдяки українським сховищам

В Україні зросла мінімальна зарплата

У минулому році бізнес отримав майже 100 млрд грн пільгових кредитів

В США підсилиться конкуренція на ринку високоякісного металобрухту

Українські металурги розраховують на поліпшення кон’юнктури і збільшення виробництва

Італія витратить 17,7 млрд євро на створення системи зберігання електроенергії

Санкції США зашкодили Росії експортувати скраплений газ

Внаслідок масованого ракетного обстрілу без світла залишились 250 тис споживачів

Китайські меткомбінати поповнюють запаси брухту

США збільшили імпорт труб з України на 31,4%

В Україні запрацював Фонд декарбонізації

Ціна на газ у Європі впала більш як удвічі 

Українське Дунайське пароплавство у 2023 році збільшило обсяг перевезень до 1,8 млн тонн

Німеччина виділить Україні 24 млн євро на відновлення пошкоджених підстанцій

ВСІ НОВИНИ ⇢