Японія планує передати Україні 5 газових турбін і 7 автотрансформаторів

Економіка Новини ТЕК
Японія планує передати Україні 5 газових турбін і 7 автотрансформаторів

Уряд Японії планує передати Україні п’ять газових турбін і сім автотрансформаторів для безперебійного енергопостачання понад 6 мільйонам українців.

За інформацією пресслужби Міністерства енергетики, про закупівлю та передачу обладнання повідомила міністр закордонних справ Японії Йоко Камікава під час зустрічі з міністром енергетики України Германом Галущенком.

Зокрема, автотрансформатори були закуплені за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР), а завдяки зусиллям Японії та Програми розвитку ООН України (UNDP) це великогабаритне енергетичне обладнання буде доставлене в Україну. Газові турбіни, придбані Японією, Україна отримає за посередництва та значного сприяння UNDP та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).

Очікується, що надане Японією обладнання забезпечить безперебійне енергопостачання понад 6 мільйонам українців, зокрема у районах, що постраждали від прицільних російських атак на об’єкти енергетичної інфраструктури.

В Міненерго зазначають, що це устаткування відповідає пріоритетам України у децентралізації та “зеленому” переході енергетичного сектору. Крім того, встановлення автотрансформаторів, обладнання, яке ворог руйнував чи не найчастіше, посилює стійкість енергосистеми.

Окрім газових турбін та автотрансформаторів, уряд Японії та UNDP вже надали 1200 генераторів і 1000 блоків живлення державним установам і аварійно-рятувальним службам України, а також 500 генераторів та 6 мобільних транспортних засобів електропостачання через JICA.

“Народ і уряд Японії високо оцінюють стійкість нації та бажають бути надійним партнером України в ці складні часи. Ми плануємо найближчим часом оголосити про надання ще двох додаткових автотрансформаторів через UNDP для ефективної та безперебійної роботи електромережі”, – заявила під час зустрічі міністр закордонних справ Японії.

Як повідомляла “Українська енергетика”, на початку грудня 2023 року уряд Японії передав Україні шість дизель-генераторів Volvo потужністю 550 кВА для забезпечення електроенергією об’єктів критичної інфраструктури портів Великої Одеси.

Загалом на початок листопада 2023 року фінансово-економічна допомога з боку уряду Японії від початку повномасштабного вторгнення Росії оцінювалася в 7,6 млрд доларів.

Новини

Японія планує передати Україні 5 газових турбін і 7 автотрансформаторів

Найбільший гірничовидобувний проект в історії запуститься у цьому році 

Франція потребує понад 14 нових ядерних реакторів

Запоріжсталь збільшив виплавку сталі на 65%

У минулому році в Україні зареєстрували 37 тис нових компаній

Україна виконала свою частину домовленостей щодо розблокування кордону з Польщею

Україна планує організувати масштабне виробництво засобів боротьби з ворожими дронами

Цього року у Гвінеї розпочнуть розробку найбільшого залізорудного родовища

Болгарія, Румунія та Туреччина незабаром почнуть розмінування Чорного моря

Україна має домогтися від ЄС звільнення від сплати вуглецевого податку

7 Січня 2024

Газпром без пояснень скоротив заявку на транзит газу з рф до Європи через Україну

Одеські порти за минулий рік збільшили перевалку вантажів на 15% 

У Польщі розблокували пункт пропуску Медика – Шегині

5 Січня 2024

Maersk поки не відновлюватиме рух суден через Червоне море

У російському Удокані пожежа пошкодила частину мідного заводу

У листопаді США збільшили імпорт слябів майже у 2,5 рази

ВСІ НОВИНИ ⇢