Держшахти заборгували 14 млрд за електрику

Економіка Новини ТЕК
Держшахти заборгували 14 млрд за електрику

Заборгованість державних вугледобувних підприємств за електроенергію досягла 14 мільярдів гривень і постійно зростає. Про це перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко заявив під час дискусії Energy Club, передає Інтерфакс-Україна.

“Вчора на комітеті ми розглядали необхідність запровадження чергового мораторію на стягнення боргів із державних шахт. А знаєте, скільки вони мають за електроенергію? Вже 14 млрд грн. З одного боку, комітет та уряд щось роблять, щоб зменшити борги споживачів за надані послуги, і одночасно спотворюється картина такими мораторіями”, – сказав Кучеренко, коментуючи скасування Кабміном мораторію на відключення комунальних послуг за борги для громадян.

Як повідомлялося, 9 грудня 2023 року Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про продовження дії мораторію на банкрутство державних шахт до 1 січня 2025 року. Цей мораторій продовжують регулярно.

Нагадаємо, Кабмін наприкінці грудня 2023 року скасував запроваджену на початку повномасштабної агресії заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їхньої неоплати або неповної оплати, а також заборону на нарахування та стягнення штрафів та пені, інфляційних нарахувань за заборгованість.

Згідно з постановою Кабінету міністрів №1405 від 29 грудня 2023 року, такий мораторій зберігається лише для територій, де ведуться бойові дії.

Крім того, з 6 січня втратив чинність наказ Міністерства енергетики №148 від 13 квітня 2022 року “Про врегулювання питань щодо постачання електроенергії споживачам та розрахунків між учасниками роздрібного ринку електроенергії в період дії в Україні військового стану”, яким також обмежувалася можливість відключення цілого ряду підприємств та об’єктів, у тому числі об’єктів, які забезпечують тепло-, газо-, електро- та водопостачання, без погодження з військовими адміністраціями.

Новини

22 Квітня 2024

У Хмельницькій області готуються подвоїти кількість індустріальних парків

Окупанти завдали понад $63 млрд збитків довкіллю України

Westinghouse проводить дослідження щодо добудови двох енергоблоків на ХАЕС

Блекауту не буде – енергосистема цілісна – Міненергетики

ЄС знову обіцяє санкції щодо танкерів, які перевозять російську нафту

У Кабміні розробляють порядок бронювання працівників через Дію

ФРУ звернулась до уряду з рекомендаціями врегулювання питань СВАМ

Ціни на природний газ зросли до максимуму за п’ять місяців

Поляки розблокували пункт пропуску Ягодин – Дорогуськ

УЗ відтермінувала списання майже 14,5 тис вантажних вагонів

Ізраїль обмежить експорт металобрухту

Норнікель через санкції закриє завод в РФ і побудує новий в Китаї

Метінвест у I кварталі збільшив сплату податків на 70%

Південна Корея виділить Україні гуманітарну допомогу в розмірі $200 млн

Енергетики фіксують дефіцит в системі і закликають громадян до економії

Україна втратила величезний обсяг генерації, зима буде викликом

ВСІ НОВИНИ ⇢