Єврокомісія відхилила вимогу Польщі відновити квоти на українські продукти 

Економіка Новини
Єврокомісія відхилила вимогу Польщі відновити квоти на українські продукти 

Польща отримала відмову від Європейської комісії на вимогу відновити тарифні квоти для низки українських продуктів. Про це повідомив міністр з питань сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, передає “Європейська правда”.

“Ми звернулися до Європейської комісії з проханням відновити тарифні квоти на деякі чутливі продукти, але це було відхилено ЄК”, – сказав міністр.

Він підтвердив, що Єврокомісія готує проєкт постанови про продовження безмитної торгівлі з Україною до червня 2025 року.

Міністр зазначив, що найближчим часом поговорить з єврокомісаром з питань торгівлі Валдісом Домбровскісом про поточну ситуацію, пов’язану з надмірним імпортом сільськогосподарських товарів з України, а також про проєкт і зміни до постанови ЄС, яка продовжить безмитну торгівлю з Україною до червня 2025 року.

У цій ситуації польське міністерство хотіло б запровадити механізм, який би захистив польських фермерів, сказав Секерський.

“Мінагрополітики висуває вимоги змінити положення в постанові, серед інших, щодо прискорення процедур захисних положень, включаючи можливість застосування регіональних захисних заходів – якщо ринкова проблема торкається не всього ЄС, а окремої держави-члена або регіону”, – сказав Секерський.

Він додав, що вже видно перші результати польсько-українських переговорів щодо цього питання.

“У нинішній складній ситуації ми хочемо виробити прийнятний для всіх учасників спосіб захисту від негативних наслідків імпорту сільськогосподарської продукції з України.

Ми аналізуємо та проводимо внутрішні консультації щодо, зокрема, запропонованого українською стороною механізму ліцензування експорту сільськогосподарської продукції до Польщі”, – сказав міністр.

На його думку, таке рішення, “за відповідної підтримки Єврокомісії”, могло б бути прийнятним.

Нагадаємо, ще 15 вересня 2023 року Європейська комісія відмовилася продовжувати дію тимчасової заборони на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн ЄС. Водночас Україна погодилася запровадити систему ліцензування експорту, щоб уникнути різких стрибків експорту зерна до цих країн.

Однак Словаччина продовжила попередню заборону ЄС на імпорт чотирьох видів зерна, Польща ввела додаткові заборони на українське борошно та корми, а Угорщина заборонила ще 25 продуктів, про які раніше не йшлося, включно з м’ясом.

Наразі тривають переговори України щодо запровадження механізму ліцензування експорту українських агротоварів з обов’язковою верифікацією в кожній із п’яти країн, відомо, що конкретних домовленостей вдалося досягти з Болгарією.

Новини

Єврокомісія відхилила вимогу Польщі відновити квоти на українські продукти 

Три японські судноплавні компанії призупинили транзит через Червоне море

Євросоюз скоротив імпорт DRI на 17,4%

Міжнародна торгівля приховує 22% глобальних викидів вуглецю

Primetals Technologies встановить нову електродугову піч на заводі Voestalpine в Лінці

Окупанти завдали черговий удар по прифронтовій ТЕС ДТЕК

Малі та середні підприємства отримають можливість получити гранти до 10 тис євро

Британська Shell призупинила усі поставки через Червоне море

Криворізький залізорудний комбінат скоротив виробництво аглоруди на 24%

Українським та міжнародним компаніям необхідно об’єднатись для відбудови економіки України

Зростання світової економіки виявилось сильніше прогнозу – МВФ

16 Січня 2024

У 2023 році УЗ перевезла 27 млн тонн залізної руди

Rio Tinto наростила відвантаження залізної руди

Українські металурги за підсумками року скоротили експорт чавуну на 5,8%

Ціни на вантажні перевезення різко зросли

Тарифи треба обговорювати з учасниками ринку, а не брати зі стелі – експерт

ВСІ НОВИНИ ⇢