Межиріченський ГЗК видобув 307 тис куб руди

Економіка Металургія Новини
Межиріченський ГЗК видобув 307 тис куб руди

Межиріченський ГЗК, який входить до титанового бізнесу Group DF, видобув у 2023 році 307 тис. м3 ільменітової руди (падіння на 82,9% порівняно з 2022 роком) та виробив 22,1 тис. тонн ільменітового концентрату (падіння на 78,7%).

Істотне падіння обсягів виробництва пов’язане з тим, що протягом 10 місяців 2023 року підприємство вимушено простоювало через рішення Державної служби геології та надр України (Держгеонадр) про зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами для всіх ГЗК, що входять до титанового бізнесу Group DF («Межиріченський ГЗК», «Валки-Ільменіт», «Мотронівський ГЗК»).

Держгеонадра ухвалила таке рішення 27 березня 2023 року, посилаючись на новий закон про надрокористування. Адвокати Group DF подали відповідні позови до судів, щоб оскаржити неправомірне рішення Держгеонадр.

Робота Межиріченського ГЗК відновилася у листопаді 2023 року, одразу після рішення суду, який визнав незаконність зупинення ліцензії Держгеонадрами (відомство виконало рішення суду та повернуло Межиріченському ГЗК ліцензію на видобуток титанової руди 7 листопада 2023 року).

«Весь титановий бізнес Group DF пережив драматичний рік. Після 7 місяців судових розглядів ми отримали позитивне рішення у суді другої інстанції по Межиріченському ГЗК. Це дало нам змогу відновити роботу, ми повернули людей на виробництво, почали виплачувати зарплату в повному обсязі, збільшили податкові відрахування.

За час вимушеної зупинки, обсяги виробництва та продажі суттєво впали, що призвело до скорочення фонду оплати праці приблизно на 40% та переведення людей у «простій». У листопаді ми перезапустили комбінат і повернули людей на роботу, але судові розгляди продовжуються. Якщо ми програємо суд третьої інстанції (Верховний суд України), ми знову будемо змушені зупинити підприємство, що призведе до звільнення сотень наших працівників», – коментує директор Межиріченського ГЗК Дмитро ГОЛІК.

За словами Дмитра Голіка, від непродуманої державної політики в галузі надрокористування, прямі збитки отримали місцеві та національні бюджети.

«Ми вже можемо оприлюднити конкретні цифри за підсумками року: у 2023 році Межиріченський ГЗК та «Валки-Ільменіт» сплатили 84,2 млн грн податків та зборів до бюджетів різних рівнів, тоді як у 2022 році ця цифра становила 185,4 млн грн. Через зупинку ліцензії, бюджети всіх рівнів недоотримали понад 100 млн гривень», – наголосив ГОЛІК.

Сьогодні кожен 6-й співробітник Межиріченського ГЗК служить у лавах ЗСУ. За час війни бізнеси Group DF, включаючи титановий, надали сукупну допомогу на суму 933,8 млн. гривень.

Новини

Межиріченський ГЗК видобув 307 тис куб руди

Румунські фермери повністю заблокували один пункт пропуску на кордоні з Україною

В українській енергосистемі немає дефіциту

Майже половина закупівель з вимогою локалізації відбувається з порушеннями – CMD Ukraine

Україні знадобиться 10-15 млрд допомоги на рік після завершення війни 

Найбільша компанія в США переходить на водневі вантажівки

Україна вдвічі збільшила виробництво боєприпасів

Експорт зерна чорноморським коридором повернувся до майже довоєнного рівня

17 Січня 2024

Торік Китай збільшив виробництво сталі на 5,3%

Захід досі не знайшов механізм конфіскації заморожених російських активів

Туреччина вичерпала частину своїх квот на експорт сталі до ЄС

Укртрансгаз планує інвестувати в розвиток сховищ природного газу майже 1 млрд грн

В Україні за рік удвічі зріс попит на гібридні авто

Чорноморським гуманітарним коридором прийшли вже понад 500 суден 

Україні потрібна більша підтримка Заходу, щоб не друкувати гроші 

Велика Британія інвестує 25 млн дол для розблокування українського експорту 

ВСІ НОВИНИ ⇢