Експорт Чорним морем допоміг би Україні заробляти до 5 млрд на рік – Пріцкер

Економіка Новини Транспорт
Експорт Чорним морем допоміг би Україні заробляти до 5 млрд на рік – Пріцкер

Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер вважає, що підтримка української економіки Сполученими Штатами є не менш важливою для перемоги над Росією, ніж військова допомога. Про це вона написала в колонці для The Hill, передає Укрінформ.

За її словами, економічна допомога створює основу для найбільшої віддачі від інвестицій з точки зору державних доходів України. «Подумайте про Чорне море. Якщо ми зможемо поєднати інвестиції в інфраструктуру, оборону та приватний сектор, ми зможемо допомогти Україні збільшити експорт зерна та сталі до 8 мільйонів тонн на місяць, що може додати до державної скарбниці України до 5 мільярдів доларів на рік, зменшивши її залежність від міжнародної підтримки», – розповіла спецпредставниця.

Пріцкер додала, що «агресивна війна Росії становить серйозну загрозу не лише для України, а й для Сполучених Штатів та Європи, нашої економічної безпеки і самих ідей свободи та демократії, які тримають наш світ разом».

«Війна Путіна спрямована на відновлення диктаторської, корумпованої імперії в серці Європи, яка прагне підірвати як НАТО, так і Європейський Союз», – зазначила вона.

Спецпредставниця зауважила, що за допомогою Америки разом із понад 50 союзниками і партнерами по всьому світу «відважні воїни України витримали натиск РФ, повернули собі понад 50% території та значно погіршили військовий потенціал Москви».

За її словами, підтримка від США «озброїла українців для захисту своєї землі та Європи, водночас модернізуючи оборонно-промислову базу Штатів, роблячи їх більш підготовленими до будь-яких подій».

Пріцкер переконана, що підтримка української економіки з боку США не менш важлива, ніж допомога у сфері безпеки, оскільки від її стійкості залежить результат бойових дій. «Економічна стійкість є основним принципом військових зусиль України, а безпека та економіка утворюють подвійну спіраль, переплетену в зусиллях перемогти Росію на полі бою», – наголосила спецпредставниця США.

За її словами, якщо Конгрес США схвалить фінансування України, Київ зможе залучити набагато більше коштів від інших донорів. «Наша підтримка української програми Міжнародного валютного фонду генерує додаткову підтримку з боку донорів у всьому світі. Наш запит до Конгресу на $11,8 млрд допоможе залучити майже втричі більше коштів від інших донорів», – зауважила вона.

Вона додала, що Путіну не вдалося зломити хоробрих українських військових – навіть взимку. «Він спрямував свої зусилля на руйнування української економіки, щоб домогтися того, чого не може досягти на полі бою. Кремль робить усе можливе, щоб відрізати Україну від світових ринків зерна, сталі, технологій та енергоносіїв», – додала Пріцкер.

Вона вказала, що безпековий та економічний пакети США складають «ядро підтримки України». «Якщо ми діятимемо зараз, цей пакет дасть сигнал друзям і ворогам про американське лідерство, силу та рішучість, коли справа стосується перемоги України та її майбутнього як вільної, незалежної, демократичної, економічно процвітаючої держави, інтегрованої в ЄС і НАТО», – сказала Пріцкер.

Як повідомлялося, Пріцкер минулого тижня відвідала з візитом Україну, під час якого зустрілася з вищим керівництвом держави.

Новини

26 Квітня 2024

ЄС закликають до більш активних дій щодо припинення імпорту російської сталі та ЗРС

Експорт сталевого брухту з Японії знизився на 4,6%

JSW очікує видобуток вугілля у 2024 році на рівні 13,5 млн тонн

Запоріжсталь має намір підвищити якість металопродукції

Уряд зберіг чинний тариф на електроенергію для населення до кінця травня

Індія дозволила російським компаніям страхувати танкери з нафтою, щоб обійти санкції 

Низька інфляція під час війни може нашкодити – економіст

Посудомоечная машина: мифы и реальность

Україна може втратити до 2% ВВП через обстріли енергетичної інфраструктури

Світове виробництво DRI у січні-березні збільшилось на 7,4%

З початку року машинобудівники ДТЕК виготовили п’ять вугільних комбайнів

Vale за результатами I кварталу скоротила чистий прибуток майже на 13%

Tata Steel відхилила план профспілок щодо збереження доменної печі

Японія інвестує у розвиток чилійських мідних шахт

У енергосистемі зберігається дефіцит – обмежено споживання криворізької промисловості

72% роботодавців в Україні нарікають на дефіцит кадрів

ВСІ НОВИНИ ⇢