Експорт Чорним морем допоміг би Україні заробляти до 5 млрд на рік – Пріцкер

Економіка Новини Транспорт
Експорт Чорним морем допоміг би Україні заробляти до 5 млрд на рік – Пріцкер

Спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер вважає, що підтримка української економіки Сполученими Штатами є не менш важливою для перемоги над Росією, ніж військова допомога. Про це вона написала в колонці для The Hill, передає Укрінформ.

За її словами, економічна допомога створює основу для найбільшої віддачі від інвестицій з точки зору державних доходів України. «Подумайте про Чорне море. Якщо ми зможемо поєднати інвестиції в інфраструктуру, оборону та приватний сектор, ми зможемо допомогти Україні збільшити експорт зерна та сталі до 8 мільйонів тонн на місяць, що може додати до державної скарбниці України до 5 мільярдів доларів на рік, зменшивши її залежність від міжнародної підтримки», – розповіла спецпредставниця.

Пріцкер додала, що «агресивна війна Росії становить серйозну загрозу не лише для України, а й для Сполучених Штатів та Європи, нашої економічної безпеки і самих ідей свободи та демократії, які тримають наш світ разом».

«Війна Путіна спрямована на відновлення диктаторської, корумпованої імперії в серці Європи, яка прагне підірвати як НАТО, так і Європейський Союз», – зазначила вона.

Спецпредставниця зауважила, що за допомогою Америки разом із понад 50 союзниками і партнерами по всьому світу «відважні воїни України витримали натиск РФ, повернули собі понад 50% території та значно погіршили військовий потенціал Москви».

За її словами, підтримка від США «озброїла українців для захисту своєї землі та Європи, водночас модернізуючи оборонно-промислову базу Штатів, роблячи їх більш підготовленими до будь-яких подій».

Пріцкер переконана, що підтримка української економіки з боку США не менш важлива, ніж допомога у сфері безпеки, оскільки від її стійкості залежить результат бойових дій. «Економічна стійкість є основним принципом військових зусиль України, а безпека та економіка утворюють подвійну спіраль, переплетену в зусиллях перемогти Росію на полі бою», – наголосила спецпредставниця США.

За її словами, якщо Конгрес США схвалить фінансування України, Київ зможе залучити набагато більше коштів від інших донорів. «Наша підтримка української програми Міжнародного валютного фонду генерує додаткову підтримку з боку донорів у всьому світі. Наш запит до Конгресу на $11,8 млрд допоможе залучити майже втричі більше коштів від інших донорів», – зауважила вона.

Вона додала, що Путіну не вдалося зломити хоробрих українських військових – навіть взимку. «Він спрямував свої зусилля на руйнування української економіки, щоб домогтися того, чого не може досягти на полі бою. Кремль робить усе можливе, щоб відрізати Україну від світових ринків зерна, сталі, технологій та енергоносіїв», – додала Пріцкер.

Вона вказала, що безпековий та економічний пакети США складають «ядро підтримки України». «Якщо ми діятимемо зараз, цей пакет дасть сигнал друзям і ворогам про американське лідерство, силу та рішучість, коли справа стосується перемоги України та її майбутнього як вільної, незалежної, демократичної, економічно процвітаючої держави, інтегрованої в ЄС і НАТО», – сказала Пріцкер.

Як повідомлялося, Пріцкер минулого тижня відвідала з візитом Україну, під час якого зустрілася з вищим керівництвом держави.

Новини

Експорт Чорним морем допоміг би Україні заробляти до 5 млрд на рік – Пріцкер

Південна Корея скасовує антидемпінг на прутки з нержавіючої сталі із трьох країни

Україна знизила експорт міді на 20%

ArcelorMittal Bremen та EWE підписали лист про намір використовувати зелений водень

Зміна клімату може вбити 14,5 млн людей до 2050 року

ЄС хоче реформувати фонд військової допомоги Україні на 5 млрд євро 

Металургійні компанії США збільшили імпорт чавуну з України

Бразильські виробники сталі чекають на рішення уряду щодо податків на імпорт з Китаю

Окупанти повторно замінували ЗАЕС

POSCO цікавить чорногорська енергокомпанія

В Україні запустять систему торгівлі викидами, щоб звільнити бізнес від одного з податків

Українська влада докладає зусиль задля відкриття аеропорту Бориспіль

Україна запустить національну систему торгівлі викидами у 2026 році 

21 Січня 2024

Мінекономіки окреслило стратегію економічного зростання України на 2024 рік

20 Січня 2024

В Україні запропонували збільшити податок тим, хто заробляє від 20 тисяч гривень

Мінінфраструктури поглиблює співпрацю з німецьким бізнесом для збільшення інвестицій у відбудову

ВСІ НОВИНИ ⇢