Вугільна галузь в Україні потребує комплексної реформи

Економіка Новини
Вугільна галузь в Україні потребує комплексної реформи

У Рахунковій палаті вважають, що вугільна галузь в Україні потребує комплексної реформи та ефективного управління. Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Рахункової палати із посиланням на Звіт про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, передбачених Міністерству енергетики України на реструктуризацію вугільної галузі, у 2021- 2022 роках та першому півріччі 2023 року. .

“Попри спроби реформувати вугільну галузь, вона стагнує останні 30 років, чим завдає мільярдних збитків державі. Основними проблемами галузі залишаються: низька ефективність управлінських рішень, брак інвестицій, застарілий шахтний фонд, зависока собівартість вугілля та, відповідно, обмеженість ринку для його збуту. Швидко позбуватися обтяжливих активів державі також не вдається, дороговартісний процес ліквідації шахт триває десятиліття”, – йдеться в повідомленні.У Рахунковій палаті зазначають, що відповідальне за формування та реалізацію державної політики у вугільно-промисловому комплексі Міністерство енергетики не розробило цілісної системи нормативно-правових та програмних документів, необхідних для ефективної реструктуризації вугільної галузі.

Аудит засвідчив, що загалом за три роки на реструктуризацію галузі держава виділила 9,3 млрд грн, що забезпечило лише 33% заявленої підприємствами потреби. Водночас на ліквідацію шахт передбачалося 2,5 млрд грн, але у підсумку було профінансовано лише половину.

Відсутність функціонуючого ринку вугільної продукції ще більше загострює проблему. Державні вугледобувні підприємства намагаються продавати свою продукцію за прийнятними цінами, змушуючи державу покривати фінансовий дефіцит.

У Рахунковій палаті наголосили, що існує критична потреба в комплексних реформах і більш ефективному управлінні. Крім розробки документів, Міненерго має, зокрема, запровадити конкурентний ринок вугільної продукції для її вільного та стабільного постачання і зменшення навантаження на державний бюджет.

Як повідомлялось, станом на кінець січня 2024 року на вугільних шахтах Донецької області продовжують працювати близько 20 тис. людей.

Новини

Вугільна галузь в Україні потребує комплексної реформи

Рада спростила зміну цільового призначення землі для будівництва заводів – Кисилевський

Рада остаточно ухвалила закон про електронний реєстр військовозобов’язаних 

Ціни на автогаз в мережах АЗС продовжують знижуватись

Японська Sumitomo скоротить виробництво нікелю на проекті Ambatovy

Європейські виробники вимагають запровадити ембарго на російський алюміній

Україна у березні почне отримувати виплати з нового пакету допомоги ЄС

Через дію CBAM Китай скоротив імпорт алюмінію до ЄС

Зеленський анонсував розробку справедливого механізму бронювання працівників

У січні Україна збільшила транзит російського газу на 32% до 1,3 млрд куб. м

G7 має намір посилити санкції проти імпорту російської нафти

У січні Україна скоротила імпорт електроенергії та збільшила експорт

Канадський бізнес розглядає можливості для інвестицій в українську транспортну галузь

5 Лютого 2024

Велика Британія імпортувала російської нафти на 660 млн євро

ОЕСР прогнозує уповільнення темпів зростання світової економіки

Бум сонячної енергетики триватиме в Європі у 2024 році

ВСІ НОВИНИ ⇢