Профспілки вимагають навести лад у Liberty Steel

Металургія Новини
Профспілки вимагають навести лад у Liberty Steel

20190924. Dudelange, Zone industrielle Wolser. Inauguration de l'usine Liberty Steel. Sanjeev Gupta. Photo Julien Garroy / Editpress

Профспілки, що представляють світових металургів, закликали покласти край “безвідповідальному управлінню” британського виробника сталі Liberty Steel та її материнської компанії GFG Alliance, повідомляє Argus.

Активи групи “переживають найгіршу кризу”, заявили профспілки IndustriAll Europe та IndustriAll Global. Понад 20 тис металургів у Чехії, Польщі, Румунії, Бельгії, Люксембурзі, Італії та Угорщині або сидять вдома без роботи, або чекають, що їх чекає в майбутньому.

За словами профспілок, ситуація на заводі компанії в Остраві в Чеській Республіці є “катастрофічною”. Підприємство в Остраві значною мірою простоює відтоді, як його єдиний постачальник електроенергії, компанія Tameh Czech, подала заяву про введення адміністративного управління після багатомісячних неплатежів з боку Liberty.

За словами джерела в компанії, Tameh отримала листа від Liberty з пропозицією частково виплатити заробітну плату її працівникам, а також закупити достатню кількість вугілля, щоб забезпечити її роботу. Це не є достатнім вирішенням ситуації, яка виникла через “навмисну” несплату Liberty понад 2 млрд. крон ($86 млн.), заявили в Tameh.

Минулого тижня чеський міністр промисловості і торгівлі надіслав офіційне повідомлення генеральному директору GFG Alliance Сандживу Гупті, погрожуючи судовими позовами, повідомили профспілки. Джерела, близькі до Острави, припускають, що інші активи GFG заборгували їй близько 7 млрд крон.

Доменна піч на заводі Liberty Steel в Галаці в Румунії знову зупинена після короткочасного перезапуску, в той час як більшість активів компанії в Дунаферрі в Угорщині простоюють. Галац і Острава прокатали деяку кількість сталі, використовуючи імпортний напівфабрикат.

Профспілки вимагають від Гупти забезпечити повну прозорість, в тому числі щодо консолідованих фінансів компанії. Гупта вже багато років обіцяє подати консолідовані результати діяльності Liberty Steel, але цього досі не зроблено.

Новини

Профспілки вимагають навести лад у Liberty Steel

Eurofer закликає Єврокомісію допомогти металургам з декарбонізацією

Власник російського Металоінвесту залишився під санкціями

Рада продовжила дію мораторію на банкрутство держшахт

Український бюджет втратив 20 млн дол податків через закупівлю УГВ китайських труб

У минулому році Метінвест збільшив експорт металу до Польщі на 16%

Із початку війни Україна отримала від ЄС допомоги на 85 млрд євро

Уряд розраховує на скасуванні мит у угоді про асоціацію з ЄС

Україна та Франція готують декілька проєктів співпраці для відбудови економіки

Енергетики ДТЕК ліквідували наслідки ракетної атаки росіян у Києві

Acerinox придбає американського виробника сплавів

Парламент Канади схвалив оновлену угоду про вільну торгівлю з Україною

Ракетна атака росіян не завдала критичних наслідків для енергосистеми

Ворог влучив у промисловий об’єкт у Дрогобичі

ArcelorMittal отримає від уряду Німеччини 1,3 млрд євро на декарбонізацію

Fitch зберігає нейтральний прогноз щодо банківського сектору України

ВСІ НОВИНИ ⇢