У січні постачання сирої нафти на світовий ринок скоротилися

Економіка Новини ТЕК
У січні постачання сирої нафти на світовий ринок скоротилися

Глобальна пропозиція сирої нафти демонструє ознаки обмеження, оскільки загальний експорт у січні впав на найбільшу величину з серпня 2023 року, тоді як глобальні наземні запаси продовжували падати, повідомляє Джей Мару, аналітик Vortexa.

Загальний експорт сирої нафти й конденсату (за винятком Ірану і Венесуели) в січні знизився порівняно з попереднім місяцем більш ніж на 700 тис. барелів на добу, відзначивши різке падіння після короткого підйому в грудні, частково спричиненого дуже великим експортом із США. Експорт зменшився б ще більше в січні, якби не ключові виробники Саудівська Аравія й ОАЕ, які повідомили про зростання.

Експорт із Саудівської Аравії в січні вперше зріс порівняно з попередніми місяцями (+350 тис. б/д) з жовтня 2023 року, причому більшість зростання завдячує вищому Янбу. Завантаження з цього саудівського порту Червоного моря дозволяє танкерам уникнути Баб-ель-Мандеба і прямувати до західних покупців через Суец або через трубопровід SUMED шляхом перевантаження з єгипетського Сіді Керір.

Збільшення експорту ОАЕ в січні (+280 тис. б/д) збігається із запланованим ремонтом на НПЗ Ruwais.

Різке падіння експорту зі США на 420 тис. б/д, включаючи канадські сорти, було результатом екстремальної холодної погоди, що призвела до зупинки виробництва протягом місяця.

Експорт російського походження впав на 170 тис. б/д за місяць, встановивши місячні загальні показники на найнижчому рівні з серпня 2023 року, але загальні завантаження з російських портів були підтримані збільшенням експорту казахського походження (CPC Blend і KEBCO).

Інші великі виробники, що не входять до ОПЕК+, Норвегія, Бразилія і Мексика, також опублікували щомісячне зниження в діапазоні 150−300 тис. б/д.

Тим часом останні тенденції щодо глобальних запасів сирої нафти показують, що значне скорочення все ще відбувається. Це свідчить про те, що ширші макроекономічні занепокоєння і їхній вплив на попит випереджають обмеження термінової доступності.

Однією з головних причин цього падіння є постійне скорочення товарних запасів у Китаї. Слабший імпорт з Атлантичного басейну разом із високою чутливістю цін до російської і іранської сирої нафти підштовхнули китайських нафтопереробників використовувати (все ще) відносно високі рівні запасів, а не збільшувати імпорт. Насправді за нинішніх темпів сполучення китайські нафтопереробні заводи можуть продовжувати скорочувати запаси протягом наступних шести місяців і залишатися на тому ж рівні запасів, що й на початку 2023 року.

Новини

У січні постачання сирої нафти на світовий ринок скоротилися

НБУ вивчає питання про обмеження карткових переказів через термінали

Велика Британія продовжить безмитну торгівлю з Україною до 2029 року 

НБУ розробив концепцію створення механізму страхування воєнних ризиків

В Україні запустили ще дві нові свердловини, які дають по 550 тис куб на добу

Туреччина у минулому році скоротила експорт арматури на 37,7%

Індія планує розширити торгівлю з Україною

Канадська TransAlta побудує електростанцію для нікелевого проєкту BHP

Польські фермери заблокують ще один пункт пропуску з Україною

В Україні знов почав зростати попит на вживані авто

USAID допоможе Україні імплементувати програми залучення приватних інвестицій

ЄС пропонує встановити цілі зі скорочення викидів на рівні 90%

Інтерпайп відновив постачання труб для Qatar Petroleum

Велика Британія на п’ять років продовжить безмитну торгівлю з Україною

В Японії збудували перший балкер Capesize, що працює на ЗПГ

Словаччина збільшила виробництво сталі на 15,4% 

ВСІ НОВИНИ ⇢