Світ перевищив критичне потепління на 1,5​​°C у 2023 році – дослідження

Екологія Економіка Новини
Світ перевищив критичне потепління на 1,5​​°C у 2023 році – дослідження

За даними служби моніторингу клімату та погоди ЄС Copernicus, у 2023 році середні температури перевищили показники доіндустріального періоду на 1,52​​°C.

Хоча для вчених важлива багаторічна фіксація перевищення температур, дані за 2023 рік демонструють швидке наближення до обмежень Паризької угоди, повідомляє CNN.

Паризька угода, яку більшість країн світу підписали у 2015 році, передбачає утримання глобального потепління на рівні нижче 2​​°C, з бажаним обмеженням до 1,5​​°C.

За даними Copernicus, останні вісім місяців поспіль були найспекотнішими в історії, а 2023 рік – найспекотнішим календарним роком.

Окрім того, січень 2024 року став найбільш спекотним місяцем за всю історію спостережень, адже середня температура була вищою на 1,66°C, порівняно з доіндустріальним періодом. Аспірант з фізики атмосфери в Оксфордському університеті Метт Паттерсон наголосив, що рекорд є “важливою віхою”, але це не означає, що Паризька угода провалилася.

“Перевищення 1,5°C протягом одного року підкреслює, що час, який залишився у людства для глибокого скорочення викидів та уникнення небезпечної зміни клімату, стрімко скорочується”, – пояснив він. У Copernicus наголосили, що єдиний спосіб зупинити підвищення глобальної температури – швидке скорочення викидів парникових газів.

В матеріалі пояснили, що кліматична криза спричинена насамперед тим, що люди спалюють вугілля, нафту та газ для отримання енергії. Наразі її посилює кліматичне океанічне явище Ель-Ніньо. Зазначається, що таке поєднання має руйнівні наслідки.

Наприклад у Чилі 160 лісових пожеж на початку лютого призвели до загибелі понад 120 людей. Вони стали найбільш смертоносними пожежами в новітній історії країни. Окрім того, кліматичні зміни посилили каліфорнійські шторми.

Нагадаємо, дослідження архівних документів та статей у США показало, що нафтогазова промисловість була проінформована про потенційно жахливі наслідки спалювання викопного палива для клімату з 1954 року.

Новини

Світ перевищив критичне потепління на 1,5​​°C у 2023 році – дослідження

Україна збільшить експорт зернових – прогноз

США запровадили нові санкції проти російських діамантів 

Промвиробництво в Німеччині скоротилось на 1,6%

Voestalpine очікує на збільшення відвантажень у першому кварталі

Компанія Кропачова купила ліцензію на вугільне родовище в Донецькій області 

8 Лютого 2024

Тайвань розширює заборону на постачання високотехнологічного обладнання до РФ та Білорусі

ДМЗ наростив випуск коксу на 64,4%

У січні постачання сирої нафти на світовий ринок скоротилися

НБУ вивчає питання про обмеження карткових переказів через термінали

Велика Британія продовжить безмитну торгівлю з Україною до 2029 року 

НБУ розробив концепцію створення механізму страхування воєнних ризиків

В Україні запустили ще дві нові свердловини, які дають по 550 тис куб на добу

Туреччина у минулому році скоротила експорт арматури на 37,7%

Індія планує розширити торгівлю з Україною

Канадська TransAlta побудує електростанцію для нікелевого проєкту BHP

ВСІ НОВИНИ ⇢