Світ перевищив критичне потепління на 1,5​​°C у 2023 році – дослідження

Екологія Економіка Новини
Світ перевищив критичне потепління на 1,5​​°C у 2023 році – дослідження

За даними служби моніторингу клімату та погоди ЄС Copernicus, у 2023 році середні температури перевищили показники доіндустріального періоду на 1,52​​°C.

Хоча для вчених важлива багаторічна фіксація перевищення температур, дані за 2023 рік демонструють швидке наближення до обмежень Паризької угоди, повідомляє CNN.

Паризька угода, яку більшість країн світу підписали у 2015 році, передбачає утримання глобального потепління на рівні нижче 2​​°C, з бажаним обмеженням до 1,5​​°C.

За даними Copernicus, останні вісім місяців поспіль були найспекотнішими в історії, а 2023 рік – найспекотнішим календарним роком.

Окрім того, січень 2024 року став найбільш спекотним місяцем за всю історію спостережень, адже середня температура була вищою на 1,66°C, порівняно з доіндустріальним періодом. Аспірант з фізики атмосфери в Оксфордському університеті Метт Паттерсон наголосив, що рекорд є “важливою віхою”, але це не означає, що Паризька угода провалилася.

“Перевищення 1,5°C протягом одного року підкреслює, що час, який залишився у людства для глибокого скорочення викидів та уникнення небезпечної зміни клімату, стрімко скорочується”, – пояснив він. У Copernicus наголосили, що єдиний спосіб зупинити підвищення глобальної температури – швидке скорочення викидів парникових газів.

В матеріалі пояснили, що кліматична криза спричинена насамперед тим, що люди спалюють вугілля, нафту та газ для отримання енергії. Наразі її посилює кліматичне океанічне явище Ель-Ніньо. Зазначається, що таке поєднання має руйнівні наслідки.

Наприклад у Чилі 160 лісових пожеж на початку лютого призвели до загибелі понад 120 людей. Вони стали найбільш смертоносними пожежами в новітній історії країни. Окрім того, кліматичні зміни посилили каліфорнійські шторми.

Нагадаємо, дослідження архівних документів та статей у США показало, що нафтогазова промисловість була проінформована про потенційно жахливі наслідки спалювання викопного палива для клімату з 1954 року.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢