Польські фермери заблокували рух усіх видів транспорту в бік Шегині

Економіка Новини Транспорт
Польські фермери заблокували рух усіх видів транспорту в бік Шегині

На польсько-українському кордоні поблизу пункту пропуску «Шегині» близько 100 польських страйкарів і 50 транспортних засобів заблокували під’їзний шлях до кордону. Як передає Укрінформ, про це в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко.

«У нас була інформація від польських колег, що сьогодні з 10.00 почнеться блокування руху на напрямках пунктів пропуску «Ягодин», «Рава-Руська» і «Шегині». Станом на зараз, розпочалися дії з блокування по напрямку ПП «Шегині», з польського боку – це пункт пропуску «Медика». Близько 100 осіб і до 50 транспортних засобів заблокували під’їзний шлях до кордону. Вони знаходяться за кількасот метрів від пункту пропуску. Наразі не відбувається рух ні на виїзд з Польщі, ні на в’їзд … для всіх категорій транспорту», – повідомив Демченко.

Речник висловив сподівання, що найближчим часом ця ситуація зміниться і на польській стороні віднайдуть можливість руху хоча б для легкових автівок і автобусів.

«По інших двох напрямках – це «Рава-Руська» і «Ягодин» станом на зараз не було інформації про початок дій з бокування, але не виключено, що вони почнуться», – зазначив Демченко.

Відповідаючи на запитання, на який термін заблоковано проїзд транспорту, Демченко зауважив, що це може тривати до початку березня.

«Щодо інших напрямків, мають розпочати блокування ще на 2 напрямках – «Гринів», «Устилуг», але ці дії начебто мають відбутися з 12 лютого», – повідомив речник, додавши, що наразі з’ясовується, чи можуть бути ще блокування, окрім зазначених 5 напрямків.

Він також повідомив, що пропускні операції для вантажівок, можливо, частково відбуватимуться.

«Учасники блокади зазначали, що вони впродовж години все ж таки пропускатимуть хоч і незначну, але певну кількість вантажних транспортних засобів. На окремих напрямках йшлося про те, що пропускатимуть по 1 вантажівці, на інших напрямках – по 2-3, в нічний час дещо більше. Треба дочекатися, коли це відбудеться, і вже розуміти предметно, наскільки пропускні операції будуть можливі», – підсумував речник.

За словами Демченка, рух транспорту на інших напрямках українського кордону стабільний. Можливі акції протесту угорських фермерів, але блокування кордону з Угорщиною не передбачено.

«По інших напрямках зараз все стабільно, а по інших ділянках кордону з іншими країнами черг ми не відмічаємо, і рух забезпечується інтенсивний. Хотів би зробити акцент на кордоні з Угорщиною, оскільки від угорських прикордонників мали інформацію про те, що сьогодні має розпочатися акція угорських фермерів навпроти пункту пропуску «Тиса» з нашого боку. Це з угорського боку пункт пропуску «Захонь». Але і тоді, коли інформували нас, угорські прикордонники зазначали, що блокування руху начебто має не відбуватись. Фактично це буде така більше демонстративна акція в підтримку фермерського напрямку», – сказав він.

Польські фермери 2 лютого 2024 року оголосили загальнонаціональний страйк із блокадою доріг та прикордонних пунктів пропуску. Страйк планують розпочати 9 лютого.

У листопаді 2023 року польські перевізники розпочали блокаду руху вантажівок поблизу трьох найбільших пунктів пропуску на кордоні з Україною: «Корчова – Краківець», «Гребенне – Рава-Руська», «Дорогуськ – Ягодин». Серед основних вимог – повернення практики дозволів для українських перевізників, скасованої угодою з Євросоюзом до 30 червня 2024 року.

Міністерство інфраструктури Польщі у січні 2024 року підписало угоду з організаторами блокади пунктів пропуску, за результатами якої протестувальники призупиняють протест до 1 березня.

Новини

Польські фермери заблокували рух усіх видів транспорту в бік Шегині

США запровадили санкції за порушення обмежень цін на російську нафту

Vale та Hydnum Steel вивчать можливість будівництва заводу з виробництва залізорудних брикетів

Tata Steel завершує злиття п’яти дочірніх компаній та скасовує злиття з TRF Limited

Світ перевищив критичне потепління на 1,5​​°C у 2023 році – дослідження

Україна збільшить експорт зернових – прогноз

США запровадили нові санкції проти російських діамантів 

Промвиробництво в Німеччині скоротилось на 1,6%

Voestalpine очікує на збільшення відвантажень у першому кварталі

Компанія Кропачова купила ліцензію на вугільне родовище в Донецькій області 

8 Лютого 2024

Тайвань розширює заборону на постачання високотехнологічного обладнання до РФ та Білорусі

ДМЗ наростив випуск коксу на 64,4%

У січні постачання сирої нафти на світовий ринок скоротилися

НБУ вивчає питання про обмеження карткових переказів через термінали

Велика Британія продовжить безмитну торгівлю з Україною до 2029 року 

НБУ розробив концепцію створення механізму страхування воєнних ризиків

ВСІ НОВИНИ ⇢