У світі зростатиме конкуренція за високоякісний металобрухт

Металургія Новини
У світі зростатиме конкуренція за високоякісний металобрухт

Зі зростанням потужностей з виробництва плоского прокату в електродугових печах зростатиме конкуренція за високоякісний брухт, який заводи на півдні США почнуть імпортувати. Так вважає голова Турецької асоціації імпорту, експорту та промисловості плоского прокату (Yisad) Тайфун Ісері.

За останні п’ять років американські заводи реінвестували величезні прибутки в будівництво електросталеплавильних потужностей потужністю 10 млн т/рік. Вони вивели з експлуатації застарілі доменні печі та інвестували в електросталеплавильні печі на тлі прагнення до декарбонізації. Європа, за словами Ісері, тим часом відстала, впроваджуючи вдосконалення існуючих виробничих процесів, а не здійснюючи інвестиції з нуля.

Хоча більшість заводів було побудовано на Середньому Заході та в районі Великих озер, нові заводи з виробництва електролізу були побудовані на Півдні. Потужності доменних печей на Середньому Заході та Великих озерах скоротилися з 44,5 млн т/рік у 2019 році до 39,6 млн т у 2023 році, тоді як потужності електросталеплавильних печей на Півдні зросли з 34,8 млн т до 38,3 млн т. Це призведе до скорочення експорту американського брухту.

“Більшість інвестицій в електроплавильні установки в США припадає на плоский прокат. Для цього потрібен кращий брухт. Вищі ноу-хау, краща сировина” сказав Ісері делегатам конференції Kallanish Steel Scrap 2024 в Стамбулі в четвер.

У той час як конкуренція на ринку брухту першосортної сталі зростатиме, місцеве виробництво зменшуватиметься, оскільки споживачі довше користуються своїми автомобілями, а кількість власників автомобілів загалом скорочується. Тому заводи на півдні імпортуватимуть необхідний брухт через порти Мексиканської затоки, продовжив Ісері.

Збільшення потужностей мексиканських електросталеплавильних заводів також конкуруватиме з американськими заводами за постачання брухту, що призведе до зростання цін. Тим часом, “Європа поки що не готова споживати свій первинний брухт”, тому продовжуватиме експортувати матеріал, зазначив Ісері.

Загалом, США та ЄС продовжуватимуть виробляти більше брухту, ніж вони можуть спожити, а це означає, що обмеження експорту навряд чи будуть запроваджені, оскільки “вони не можуть сидіти на цій великій купі брухту”, додав він. Ісері також заперечив твердження, що Туреччина диктує ціни на металобрухт. Оскільки американські заводи викупили численних збирачів брухту, вони контролюють 60% американського ринку брухту. “США диктують, якою буде ціна”, – підсумував він.

Новини

У світі зростатиме конкуренція за високоякісний металобрухт

POSCO розпочала будівництво електродугової печі на заводі в Кван’яні

Outokumpu розраховує на збільшення поставок у першому кварталі

Польські фермери заблокували рух усіх видів транспорту в бік Шегині

США запровадили санкції за порушення обмежень цін на російську нафту

Vale та Hydnum Steel вивчать можливість будівництва заводу з виробництва залізорудних брикетів

Tata Steel завершує злиття п’яти дочірніх компаній та скасовує злиття з TRF Limited

Світ перевищив критичне потепління на 1,5​​°C у 2023 році – дослідження

Україна збільшить експорт зернових – прогноз

США запровадили нові санкції проти російських діамантів 

Промвиробництво в Німеччині скоротилось на 1,6%

Voestalpine очікує на збільшення відвантажень у першому кварталі

Компанія Кропачова купила ліцензію на вугільне родовище в Донецькій області 

8 Лютого 2024

Тайвань розширює заборону на постачання високотехнологічного обладнання до РФ та Білорусі

ДМЗ наростив випуск коксу на 64,4%

У січні постачання сирої нафти на світовий ринок скоротилися

ВСІ НОВИНИ ⇢