Rio Tinto та BHP співпрацюватимуть з BlueScope у виробництві зеленого чавуну

Економіка Металургія Новини
Rio Tinto та BHP співпрацюватимуть з BlueScope у виробництві зеленого чавуну

Гірничодобувні компанії Rio Tinto і BHP Group об’єднаються із австралійським виробником прокату BlueScope Steel, аби вивчити питання розробки першої в Австралії пілотної електроплавильної установки (ESF), що дозволить виробляти «зелений» чавун. Про це йдеться у їх спільній заяві.

Співпраця має на меті продемонструвати, що виробництво чавуну з руди регіону Пілбара можливе з використанням відновлюваної енергії в поєднанні з технологією прямого відновлення заліза (DRI).

«У разі успіху це може допомогти відкрити потенційний шлях до виробництва з майже нульовою інтенсивністю викидів парникових газів для виробників сталі, які покладаються на австралійську залізну руду», – зазначається в повідомленні.

Сторони оцінять кілька місць в Австралії для розміщення запропонованого пілотного виробництва. Також вони розглянуть певні фактори, такі як допоміжна інфраструктура, наявна робоча сила, доступ до цільових галузей і партнерів по ланцюжку поставок, та придатність для проведення експлуатаційних випробувань.

Очікується, що робоча програма попереднього техніко-економічного обґрунтування завершиться наприкінці поточного року. У разі схвалення пілотна установка може бути введена в експлуатацію вже у 2027 році.

«Об’єднавши наші знання та досвід, ми сподіваємося допомогти прискорити перехід металургійних підприємств, що використовують руди Пілбара, на технології з майже нульовою інтенсивністю викидів. Технології, сумісні з відновлюваними джерелами енергії та масштабовані до сотень мільйонів тонн виробництва сталі, стануть значним кроком вперед у підготовці руди регіону Пілбара та всього світу до майбутнього з низьким рівнем викидів парникових газів», – зауважив президент активів BHP Western Australia Iron Ore (WAIO) Тім Дей.

За словами Тані Арчібальд, генерального директора BlueScope, однією з потенційних цілей проєкту може бути виробництво комерційних обсягів продукції, яку потім можна буде постачати виробникам сталі в Азії. Однак пілотний проєкт повинен тривати кілька років, тому цей крок малоймовірний до 2030-х.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢