Rio Tinto та BHP співпрацюватимуть з BlueScope у виробництві зеленого чавуну

Економіка Металургія Новини
Rio Tinto та BHP співпрацюватимуть з BlueScope у виробництві зеленого чавуну

Гірничодобувні компанії Rio Tinto і BHP Group об’єднаються із австралійським виробником прокату BlueScope Steel, аби вивчити питання розробки першої в Австралії пілотної електроплавильної установки (ESF), що дозволить виробляти «зелений» чавун. Про це йдеться у їх спільній заяві.

Співпраця має на меті продемонструвати, що виробництво чавуну з руди регіону Пілбара можливе з використанням відновлюваної енергії в поєднанні з технологією прямого відновлення заліза (DRI).

«У разі успіху це може допомогти відкрити потенційний шлях до виробництва з майже нульовою інтенсивністю викидів парникових газів для виробників сталі, які покладаються на австралійську залізну руду», – зазначається в повідомленні.

Сторони оцінять кілька місць в Австралії для розміщення запропонованого пілотного виробництва. Також вони розглянуть певні фактори, такі як допоміжна інфраструктура, наявна робоча сила, доступ до цільових галузей і партнерів по ланцюжку поставок, та придатність для проведення експлуатаційних випробувань.

Очікується, що робоча програма попереднього техніко-економічного обґрунтування завершиться наприкінці поточного року. У разі схвалення пілотна установка може бути введена в експлуатацію вже у 2027 році.

«Об’єднавши наші знання та досвід, ми сподіваємося допомогти прискорити перехід металургійних підприємств, що використовують руди Пілбара, на технології з майже нульовою інтенсивністю викидів. Технології, сумісні з відновлюваними джерелами енергії та масштабовані до сотень мільйонів тонн виробництва сталі, стануть значним кроком вперед у підготовці руди регіону Пілбара та всього світу до майбутнього з низьким рівнем викидів парникових газів», – зауважив президент активів BHP Western Australia Iron Ore (WAIO) Тім Дей.

За словами Тані Арчібальд, генерального директора BlueScope, однією з потенційних цілей проєкту може бути виробництво комерційних обсягів продукції, яку потім можна буде постачати виробникам сталі в Азії. Однак пілотний проєкт повинен тривати кілька років, тому цей крок малоймовірний до 2030-х.

Новини

Rio Tinto та BHP співпрацюватимуть з BlueScope у виробництві зеленого чавуну

На завершення розпочатих проєктів відновлення треба ще 10 млр грн

За добу Україна експортує більше електроенергії, ніж імпортує

Японія виділить 106 млн дол на підтримку України

Aurizon знизила прогноз обсягів видобутку австралійського вугілля

Укргазвидобування встановило п’ятирічний рекорд з видобутку газу 

Українським морським коридором експортували вже понад 22 млн тонн вантажів

ЄС збирається відмовитися від ртуті

90% замовлень із виробництва дронів отримують українські виробники 

11 Лютого 2024

Ще одна велика хвиля мобілізації призведе до колапсу економіки

Україна підвищить податки, якщо не отримає фіндопомогу від Америки

З виробниками зеленої енергії розрахувалися на 76,2%

9 Лютого 2024

Угорські фермери заблокували КПП Захонь на кордоні з Україною

Велика Британія може скасувати захисні заходи щодо гарячекатаного рулону

За тиждень літр автогазу подешевшав ще на 50 копійок

У січні зростання споживчих цін сповільнилось до 0,4%

ВСІ НОВИНИ ⇢