Експорт сталі з ЄС у січні-листопаді скоротився на 3%
Економіка Металургія Новини
Експорт сталі (включно з напівфабрикатами) з Євросоюзу до третіх країн у січні-листопаді 2023 року скоротився на 3% у порівнянні з аналогічним періодом 2022 року. Про це йдеться в огляді EUROFER Economic and steel market outlook 2024-2025, first quarter.
Експорт прокату за 11 місяців скоротився на 4% р./р., зокрема плоского прокату на 9% р./р., а довгого – зріс на 8% р./р. За підсумками 2022 року експорт прокату скоротився на 14% р./р., що було зумовлено падінням експорту як плоского, так і довгого прокату (-10 та -22% відповідно).
Протягом перших 11 місяців 2023 року основними напрямками експорту сталі з ЄС були Велика Британія, Туреччина, США, Швейцарія та Єгипет, за якими йшли Україна, Китай, Бразилія, Індія та Норвегія. На перші п’ять країн разом припадає 55% загального експорту готової продукції з ЄС
Серед основних експортних напрямків експорт готової продукції продемонстрував виняткове зростання до України (+100%) завдяки покращенню торгівлі та компенсації дуже низьких показників, зафіксованих у ті ж місяці 2022 року.
Крім того, експорт зріс до Єгипту (+10%), тоді як до Бразилії (-8%), США (-9%), Швейцарії (-16%), Великої Британії (-9%), Туреччини (-7%), Норвегії (-22%), Китаю (-25%) та Індії (-6%) він знизився.
За січень-листопад експорт усіх окремих видів плоского прокату скоротився порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Зокрема, найбільше скоротився експорт гарячекатаного прокату та жерсті (-22% і -16% відповідно). Лише експорт холоднокатаного прокату незначно зріс (+2%).
Експорт сортового прокату продемонстрував різноспрямовану динаміку: експорт катанки й прутків скоротився (-9% і -5% відповідно), тоді як експорт арматури й товстолистового прокату збільшився (+41% і +13%, відповідно).
Підпишіться на Minprom у Telegram, щоб залишатися в курсі важливих новин
Відкрити Telegram