Єврокомісія розглядає можливість розширення захисних квот на сталь

Металургія Новини
Єврокомісія розглядає можливість розширення захисних квот на сталь

Європейська комісія ініціювала перегляд можливого продовження захисних квот на імпорт сталі до Європейського Союзу, згідно з повідомленням в Офіційному віснику від 9 лютого, пише Еurometal.

За даними ЄК, 14 країн-членів ЄС надіслали запит на продовження тарифних квот до 2026 року. “Запит містить достатні докази того, що захисні заходи залишаються необхідними для запобігання або усунення серйозної шкоди, і що виробники ЄС пристосовуються”, – йдеться в повідомленні ЄК.

В рамках розслідування щодо продовження ЄК перегляне розподіл тарифних квот, продуктів, а також категорій. Кінцевий термін подання коментарів – 26 лютого.

Учасники ринку здебільшого привітали розслідування 9 лютого.”Нам потрібне продовження захисних заходів”, – заявило джерело в італійському сервісному центрі з виробництва плоского прокату. “В іншому випадку імпорт заполонить європейський ринок, і ціни обваляться. Ані заводи, ані дистриб’ютори не потребують скасування захисних заходів”.

Європейські учасники ринку попереджають про переорієнтацію торговельних потоків у той час, як США призупиняють дію свого розділу 232 щодо імпорту, оскільки європейські виробники здійснюють дорогі технічні зміни на сталеливарних заводах з метою декарбонізації.

“Металургійним заводам потрібно, щоб ціни на сталь залишалися вищими, щоб покрити витрати на “зелений” перехід, а вразливість європейського ринку до імпорту без захисних заходів ускладнить це завдання”, – заявило джерело на європейському заводі з виробництва плоского прокату.

Один європейський покупець довгого прокату сподівається на оновлення квот для окремих країн.

У поточному квотному періоді, що триває з 1 січня по 31 березня, квоти на гарячекатаний рулон, а також катанку для інших країн були швидко вичерпані після відкриття 3 січня. Також швидко була вичерпана квота на гарячеоцинкований рулон для автомобільної промисловості. Інші квоти на імпорт сталі залишаються відкритими станом на 9 лютого.

“Захисні заходи є законним і незамінним інструментом для стабілізації ринку сталі в ЄС і забезпечення стійкості європейської сталеливарної промисловості, яка перебуває на шляху до декарбонізації”, – заявив 9 лютого Аксель Еггерт, генеральний директор Європейської асоціації виробників сталі (Eurofer).

Новини

Єврокомісія розглядає можливість розширення захисних квот на сталь

Польські фермери заблокували ще три пропускних пункти на кордоні

На кордоні з Польшею вже накопичилося більше тисячі вантажівок

Україна скоординувала з партнерами процес конфіскації активів рф

Конфлікт на Близькому Сході загрожує світовій економіці – МВФ

Експорт сталі з ЄС у січні-листопаді скоротився на 3% 

Ставки фрахту в портах Дунаю та Великої Одеси стабілізувалися

Rio Tinto та BHP співпрацюватимуть з BlueScope у виробництві зеленого чавуну

На завершення розпочатих проєктів відновлення треба ще 10 млр грн

За добу Україна експортує більше електроенергії, ніж імпортує

Японія виділить 106 млн дол на підтримку України

Aurizon знизила прогноз обсягів видобутку австралійського вугілля

Укргазвидобування встановило п’ятирічний рекорд з видобутку газу 

Українським морським коридором експортували вже понад 22 млн тонн вантажів

ЄС збирається відмовитися від ртуті

90% замовлень із виробництва дронів отримують українські виробники 

ВСІ НОВИНИ ⇢