Єврокомісія розглядає можливість розширення захисних квот на сталь

Металургія Новини
Єврокомісія розглядає можливість розширення захисних квот на сталь

Європейська комісія ініціювала перегляд можливого продовження захисних квот на імпорт сталі до Європейського Союзу, згідно з повідомленням в Офіційному віснику від 9 лютого, пише Еurometal.

За даними ЄК, 14 країн-членів ЄС надіслали запит на продовження тарифних квот до 2026 року. “Запит містить достатні докази того, що захисні заходи залишаються необхідними для запобігання або усунення серйозної шкоди, і що виробники ЄС пристосовуються”, – йдеться в повідомленні ЄК.

В рамках розслідування щодо продовження ЄК перегляне розподіл тарифних квот, продуктів, а також категорій. Кінцевий термін подання коментарів – 26 лютого.

Учасники ринку здебільшого привітали розслідування 9 лютого.”Нам потрібне продовження захисних заходів”, – заявило джерело в італійському сервісному центрі з виробництва плоского прокату. “В іншому випадку імпорт заполонить європейський ринок, і ціни обваляться. Ані заводи, ані дистриб’ютори не потребують скасування захисних заходів”.

Європейські учасники ринку попереджають про переорієнтацію торговельних потоків у той час, як США призупиняють дію свого розділу 232 щодо імпорту, оскільки європейські виробники здійснюють дорогі технічні зміни на сталеливарних заводах з метою декарбонізації.

“Металургійним заводам потрібно, щоб ціни на сталь залишалися вищими, щоб покрити витрати на “зелений” перехід, а вразливість європейського ринку до імпорту без захисних заходів ускладнить це завдання”, – заявило джерело на європейському заводі з виробництва плоского прокату.

Один європейський покупець довгого прокату сподівається на оновлення квот для окремих країн.

У поточному квотному періоді, що триває з 1 січня по 31 березня, квоти на гарячекатаний рулон, а також катанку для інших країн були швидко вичерпані після відкриття 3 січня. Також швидко була вичерпана квота на гарячеоцинкований рулон для автомобільної промисловості. Інші квоти на імпорт сталі залишаються відкритими станом на 9 лютого.

“Захисні заходи є законним і незамінним інструментом для стабілізації ринку сталі в ЄС і забезпечення стійкості європейської сталеливарної промисловості, яка перебуває на шляху до декарбонізації”, – заявив 9 лютого Аксель Еггерт, генеральний директор Європейської асоціації виробників сталі (Eurofer).

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢