Китай планує розширити вуглецеві квоти на металургію до 2025 року

Екологія Економіка Металургія Новини
Китай планує розширити вуглецеві квоти на металургію до 2025 року

Національний вуглецевий ринок Китаю, який охоплює лише енергетичний сектор, планують до 2025 року розширити на інші галузі з інтенсивними викидами, зокрема металургію та виробництво будівельних матеріалів.

Металургійна промисловість створює найбільшу кількість промислових викидів країни та близько 15% всіх викидів Китаю, повідомляє Eco-Business.

Зазначається, що розширена система торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ) стала б значним кроком для переходу Китаю до низьковуглецевого виробництва, адже змусила б компанії скорочувати викиди.

Окрім того, це дозволило б компаніям уникнути податкового тягаря від європейського механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM). В матеріалі розповіли, що розподіл “дозволів” на національному вуглецевому ринку залежить від точних корпоративних даних про викиди вуглецю, що означає додаткові вимоги до даних про викиди.

“Набуття чинності CBAM матиме явний вплив на експорт сталі з Китаю, а також може прискорити інтеграцію галузі в національний вуглецевий ринок, щоб уникнути додаткових витрат на викиди вуглецю, пов’язаних із відсутністю внутрішніх цін на вуглець”, – розповіли в Eco-Business.

Зазначається, що наразі у Китаї металургійна промисловість уже включена в шість із восьми регіональних вуглецевих ринків. Проте лише один з них засновано на принципі бенчмаркінгу, який використовує європейська система. Існує два основні методи розподілу квот на викиди вуглецю в металургійній промисловості: “дідівський метод” – за історичними викидами компанії; бенчмаркінг – інтенсивності викидів вуглецю в галузі, що означає горизонтальне порівняння між компаніями та встановлює еталонне значення.

Зазначається, що бенчмаркінг висуває більше вимог щодо даних, тому на пробних вуглецевих ринках Китаю переважає підхід, що базується на “дідівському методі”.

Однак цей метод не стимулює фірми із застарілими процесами покращувати свою ефективність і скорочувати викиди. Адже компанії, які раніше досягли значного скорочення викидів і є більш енергоефективними, отримують менше дозволів на викиди вуглецю через низькі викиди в минулому, а застарілі – більше.

Проте національний вуглецевий ринок Китаю наразі використовує порівняльний аналіз для розподілу квот на викиди вуглецю в електроенергетиці. Ймовірно, саме бенчмаркінг стане основою для розподілу квот на викиди вуглецю для металургійної промисловості, коли вона стане частиною національного ринку вуглецю.

В матеріалі розповіли, що металургійна промисловість Китаю становить 5% національного ВВП, а її виробництво становить більшу частину загальносвітового обсягу. Близько 90% сталі виробляють саме із залізної руди.

Очікується, що на початковій стадії включення галузі в національний вуглецевий ринок вплив на витрати виробництва металургійних підприємств буде невеликим, оскільки квоти здебільшого надаються безкоштовно. Проте розподіл квот на основі бенчмаркінгу сприятиме подальшому вдосконаленню галузі.

Новини

Китай планує розширити вуглецеві квоти на металургію до 2025 року

ВВП України у січні зріс на 3,5%

Vallourec поставить труби для проекту розробки газу у Північному морі

Європа різко збільшила закупівлю нафти

ДТЕК збільшив імпорт вугілля до 400 тисяч тонн для стабільного проходження зими

У січні металурги збільшили виплавку сталі майже удвічі

У Раді обговорюють концепцію бронювання працівників за додаткову плату

Одна з ТЕС на Дніпропетровщині припинила роботу через російський обстріл

Компанії звільняють працівників через розвиток штучного інтелекту

Сума збитків українській інфраструктурі від війни сягнула 155 млрд дол

Японія передасть Україні 1800 габіонів для захисту критичної інфраструктури 

12 Лютого 2024

Американські металурги імпортували 1,05 млн т чавуну з України

Siemens остаточно залишає Росію

Мережі АЗС почали підвищувати роздрібні ціни на пальне

ДТЕК додатково законтрактував 30 тис тонн імпортного вугілля

Експорт сталі зі США знизився на 15,3%

ВСІ НОВИНИ ⇢