Через санкції половина російського тіньового флоту перестала возити нафту

Новини ТЕК
Через санкції половина російського тіньового флоту перестала возити нафту

Посилення санкцій з боку США за невиконання вимог цінової стелі для російської нафти завдало серйозного удару по тіньовому флоту.

За даними Bloomberg, із 50 танкерів, які потрапили до списку санкцій з 10 жовтня 2023 року, близько половини перестали перевозити нафту, передає The Moscow Times.

Із 10 жовтня по 12 грудня 2023 року США внесли до списку санкцій вісім суден. Потім, 20 грудня, до нього потрапили одразу 24 танкери в результаті обмежень проти фірми SUN Ship Management D, що належить “Совкомфлоту”. А 18 січня були введені санкції проти Hennesea Holdings з ОАЕ і 17 танкерів, що їй належали. Останнім, 50-м кораблем під санкціями, 8 лютого став ще один танкер “Совкомфлоту” NS Leader.

Як пише Bloomberg, усі вісім танкерів з першої хвилі санкцій перестали займатися перевезеннями. Загалом 21 танкер не завантажував нафту після потрапляння під санкції. Ще сім не доставляли вантажі і до оголошення санкцій (вони стоять порожні), а три, ймовірно, скоро приймуть нафту на борт.

NS Leader під час запровадження санкцій здійснював рейс із вантажем на борту. З 18 дев’ять – це працюючі танкери-човники (зазвичай здійснюють регулярні рейси між терміналом і більшим танкером); ще дев’ять продовжують возити нафту на далекі відстані.

Але не вся нафта при цьому сягає покупців, і тут відіграють роль як санкції, так і проблеми взаєморозрахунків з Індією. Постачання далекосхідного сорту нафти Sokol в Індію практично зупинилися. Сторони намагаються домовитися про способи оплати. Через валютні обмеження в Індії російські продавці не можуть отримати сплачені за нафту рупії.

За останні два місяці 14 танкерів, які перевозили нафту Sokol до Індії, лягли в дрейф або стали на якір на схід від Сінгапуру. Майже половина з них розгорнулася, не дійшовши місця призначення. Три танкери з сортом Sokol входять до числа тих, хто потрапив під санкції.

Посилення санкцій також призвело до збільшення дисконту за сортом Urals – з $12,5 за барель у жовтні до приблизно $18,5 з початку грудня, за даними цінового агентства Argus Media. Нафта Brent з листопада по сьогодні торгується в діапазоні $72-84 за барель, тобто з урахуванням дисконту російська Urals продається приблизно за ціною стелі – $60 за барель.

Новини

Через санкції половина російського тіньового флоту перестала возити нафту

Цієї зими російські окупанти 40 разів атакували енергостанції ДТЕК

Австралія скоротить постачання руди через залізничну катастрофу з потягом Rio Tinto

Eurofer прогнозує збільшення попиту на сталь у ЄС

Польські фермери заблокували п’ять пунктів пропуску на кордоні з Україною

Сенат США проголосував за надання Україні 60 млрд дол підтримки

Українське Дунайське пароплавство спустило на воду чергову SLG–баржу

Китай планує розширити вуглецеві квоти на металургію до 2025 року

ВВП України у січні зріс на 3,5%

Vallourec поставить труби для проекту розробки газу у Північному морі

Європа різко збільшила закупівлю нафти

ДТЕК збільшив імпорт вугілля до 400 тисяч тонн для стабільного проходження зими

У січні металурги збільшили виплавку сталі майже удвічі

У Раді обговорюють концепцію бронювання працівників за додаткову плату

Одна з ТЕС на Дніпропетровщині припинила роботу через російський обстріл

Компанії звільняють працівників через розвиток штучного інтелекту

ВСІ НОВИНИ ⇢