Green Deal Ukraїna презентував бачення зеленого відновлення України

Екологія Економіка Новини
Green Deal Ukraїna презентував бачення зеленого відновлення України

Міжнародний аналітичний центр Green Deal Ukraїna підготував довідковий документ для Робочої групи високого рівня з баченням успішного “зеленого” відновлення в критичних секторах економіки України.

Основна тема документу – Україні потрібне бачення того, як політика екологічного відновлення може вирішити найнагальніші виклики України. Інакше є ризик, що нестійкі інвестиції заблокують шлях до вступу в ЄС – єдиний надійний шлях до безпеки та процвітання для країни”, – ідеться в повідомленні Green Deal Ukraїna.

Експерти аналітичного центру стверджують: щоб отримати доступ до єдиного ринку та стати конкурентоспроможними на ньому, потрібна глибока трансформація української економіки. Щоб досягти цього, Україна потребує збільшення притоку іноземного капіталу та розвитку надійних інституцій.

Отже, пропозиції Green Deal Ukraїna зосереджені навколо використання іноземної підтримки для забезпечення інвестицій у стійкі активи з одночасним створенням інституцій, необхідних для сталого економічного розвитку.

Зокрема аналітики Green Deal Ukraїna пропонують:

  1. Щоб гарантувати, що українська промисловість може бути конкурентоспроможною на європейському ринку, треба перейти до надійного шляху – поступового вирівнювання цін на викиди вуглецю в Україні з цінами в ЄС. Щоб подолати політичні обмеження, пропонується, щоб міжнародні партнери могли порівнювати доходи від цін на викиди вуглецю в Україні з грантами або позиками, які використовуються для підтримки інвестицій, пов’язаних з перехідною економікою.
  2. Інтеграція успішного сільського господарства України в європейський ринок є важливою для членства України в ЄС і в підсумку обіцяє вищі доходи для фермерів. Але це складне завдання. Воно, наприклад, вимагає поступової відмови від певних пестицидів і контролю за використанням добрив. Щоб підтримати імплементацію складного аграрного законодавства ЄС, Україні потрібна ефективна інституційна інфраструктура сільського господарства. Одним із конкретних напрямів є створення пілотних схем для монетизації позитивних зовнішніх ефектів відновлення земель через компенсацію викидів вуглецю та стале виробництво біоенергії. Такі схеми дозволять українським фермерам генерувати грошові потоки та залучати інвестиції, сприяючи при цьому розвитку адміністративного потенціалу сільської місцевості.
  3. Відновлення та модернізація будівельного фонду в Україні є складним завданням, вирішення якого значною мірою сприятиме процвітанню та енергетичній безпеці країни. Знов-таки, іноземна підтримка має бути використана для каталізації інституційних реформ, які дадуть змогу масштабувати пілотні проєкти. Ми обговорюємо механізм зовнішнього аудиту, який забезпечить надійну опору для інвесторів.
  4. У посиленні безпеки та модернізації енергетичних систем України значну роль має відігравати розподіл електроенергії в більш децентралізованій та низьковуглецевій системі. Тому аналітики Green Deal Ukraїna рекомендують провести реформи, щоб стимулювати операторів систем розподілу до реструктуризації свого бізнесу, щоб мати право на вкрай необхідні іноземні інвестиції.

На думку експертів, ці та інші пропозиції щодо “зеленого” відновлення в Україні має підтримати населення. Воно мусить стати активною частиною “зеленого” відновлення України, яке базується на стійкості та прозорості.

Документ було замовлено як довідку для Робочої групи високого рівня з екологічних наслідків війни в Україні під співголовуванням Андрія Єрмака, глави Офісу Президента України, та Маргот Вальстрьом, колишньої віце-прем’єр-міністерки, колишньої міністерки закордонних справ Швеції. Підсумковий звіт робочої групи був опублікований 9 лютого.

Для підготовки документу проводилися консультації з українськими організаціями, міністерствами та незалежними експертами, щоб визначити пріоритетність політичних рекомендацій, які є найбільш своєчасними та найбільш здійсненними для українського уряду.

У червні 2023 року Берлінський дослідницький центр Helmholtz-Zentrum Berlin (HZB) спільно з партнерами з Польщі та України створив у Києві аналітичний центр з питань енергетики та клімату – Green Deal Ukraїna. Одним з партнерів проєкту Green Deal Ukraїna є аналітичний центр DiXi Group.

Планується, що проєкт триватиме чотири роки. Green Deal Ukraїna буде надавати незалежні та науково обґрунтовані поради з питань відновлення сталої енергетичної системи в Україні. Крім того, заплановані напрями діяльності включають збір даних та моделювання, розробку аналітичних продуктів та навчальних програм з питань енергетичного переходу.

У жовтні 2023 року Green Deal Ukraїna презентував у Києві дорожню карту з енергетики та клімату для України.

Новини

13 Квітня 2024

Україна в березні експортувала 3,34 млн тонн залізної руди

На ХАЕС почали підготовку до будівництва двох американських енергоблоків Westinghouse АР1000

12 Квітня 2024

Nippon Steel чекає дозвіл ЄС на придбання US Steel

Ціни на нафту відновили зростання

Нідерланди надали Україні 1 млрд євро військової допомоги та 400 млн на відновлення

У квітні обсяг передачі руди до Словаччини скоротився

Споживачі за все заплатять: Міненергетики готує підвищення тарифу на електрику

Укрзалізниця продовжила обмеження перевезень до порту Чорноморськ

Туреччина у січні-лютому скоротила імпорт заготівки

Державний трейдер збільшує імпорт електроенергії із ЄС

Угода УЗ про купівлю локомотивів без локалізації має бути скасована – Кисилевський

Salzgitter залучив 500 млн євро фінансування для проєкту декарбонізації

Україна у січні-лютому увійшла до значних постачальників залізної руди в Туреччину

Попит на сталь в Німеччині відновиться не раніше 2025 року

Українці отримають компенсацію за встановлення сонячних панелей

Енергетики закликають українців економити світло у вечерні години

ВСІ НОВИНИ ⇢