CBAM виявився обтяжливим для європейських імпортерів алюмінію

Екологія Металургія Новини
CBAM виявився обтяжливим для європейських імпортерів алюмінію

Механізм вуглецевого прикордонного коригування ЄС (CBAM) вступив у свою перехідну фазу в жовтні минулого року напередодні його повного впровадження в січні 2026 року і швидко виявляється надзвичайно обтяжливим зобов’язанням для європейських імпортерів алюмінію, що призведе до подальшого збільшення витрат у той час, коли зростають проблеми з поставками, повідомляє Argus.

CBAM була створена в травні минулого року і стала першим випадком, коли в міжнародне торговельне право було включено заходи з боротьби зі зміною клімату. Він вимагає від компаній, які імпортують певні матеріали до ЄС, купувати сертифікати для покриття різниці між будь-якими цінами на вуглець, сплаченими в країні походження, і ціною на вуглець в ЄС, визначеною відповідно до законодавства про схему торгівлі викидами, яку CBAM врешті-решт замінить.

Але перед імпортерами алюмінію постала низка питань, які можуть унеможливити дотримання вимог CBAM щодо звітності для певних джерел металевого алюмінію. Багато з цих проблем пов’язані з тим, що хоча інформація, яку вимагає CBAM щодо вуглецевого сліду міжнародних постачальників, є законодавчою вимогою, в цих міжнародних юрисдикціях не існує закону, який би зобов’язував надавати таку інформацію.

Хоча виробники алюмінію можуть бути зацікавлені в наданні такої інформації, щоб зберегти продажі в Європі, деякі виробники просто не зможуть надати адекватну інформацію про свій вуглецевий слід, оскільки вони використовують “зелені” джерела енергії, але кількість “зеленої” енергії в їхньому енергетичному балансі є змінною і не може бути точно визначеною. Це також стає набагато складнішим для імпортерів, які купують не напряму у виробників, а через торгових посередників.

Джерела імпорту повинні будуть зареєструватися у своїх країнах у національному компетентному органі, але ці вимоги будуть відрізнятися в різних регіонах і створювати додаткові проблеми для імпортерів у декількох юрисдикціях. Багато джерел також просто не захочуть публічно ділитися такими великими обсягами даних.

У випадках, коли вуглецевий слід не може бути точно визначений, до імпорту застосовуватиметься плата за замовчуванням відповідно до правил CBAM, що збільшить витрати для імпортерів, якщо вони не зможуть виконати вимоги щодо звітності.

Багатьом імпортерам доведеться шукати альтернативні джерела, які зможуть надати необхідну інформацію протягом наступних двох років, до дати впровадження CBAM у січні 2026 року, оскільки вони будуть змушені припинити роботу з постачальниками, чий вуглецевий слід занадто великий, або з тими, хто не може чи не хоче звітувати про свої викиди.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢