З 2026 року тариф на сталь у рамках CBAM для Китаю сягне 6% 

Економіка Металургія Новини
З 2026 року тариф на сталь у рамках CBAM для Китаю сягне 6% 

Рішення ЄС запровадити податок на вуглецевоємний імпорт у рамках механізму транскордонного вуглецевого коригування (CBAM) з 2026 року може серйозно вдарити по китайських виробниках сталі та алюмінію. Таку оцінку у своєму звіті дає інвестиційний банк Goldman Sachs, повідомляє South China Morning Post.

За оцінками аналітиків Goldman, з 2026 року тариф на сталь у рамках CBAM для Китаю сягне 6%, у 2032-му він зросте до 21%. Хоча Китай та Індія розглядають цей збір як протекціоністський крок, він є частиною політики Євросоюзу спрямованої на досягнення нульового рівня викидів вуглецю до 2050 року.

Що стосується алюмінію, то збір для китайських експортерів може початися з 3%, а потім зрости до 7% у 2032 році.

CBAM має на меті вирівняти умови для виробників вуглецевоємних товарів в ЄС, оскільки безкоштовні квоти на викиди в рамках EU ETS, поступово скасовуються.

Точний розмір імпортного мита ще не визначений, оскільки він змінюватиметься залежно від переважаючої ціни на вуглець в рамках EU ETS та буде компенсуватися вуглецевим податком, який Китай запровадить для своїх секторів з інтенсивними викидами до 2026 року.

Поки що Пекін наклав зобов’язання щодо купівлі квот лише на виробників електроенергії. До 2025 року цей режим може бути поширений на алюмінієву, цементну та авіаційну галузі, а до 2030 року – на сталеливарну, хімічну, паперову та скляну промисловість.

Baoshan Iron&Steel, Citic Pacific Special Steel, Nanshan Aluminium і Dingsheng New Materials є одними з експортерів з найбільшим потенційним оборотом, який покривається CBAM, зауважують аналітики банку.

Оцінки Goldman засновані на ціні на викиди вуглецю в ЄС на рівні $70/т у 2026 році і припущенні, що до цього часу інтенсивність викидів у промисловості залишиться незмінною.

За даними аналітиків Goldman’s, у 2022 році з Азійсько-Тихоокеанського регіону до Європи було експортовано товарів, що підпадають під дію CBAM, на суму близько $45 млрд, що становить 4% від загального експорту з регіону.

Найбільше від майбутнього мита постраждає Китай. У 2022 році китайські вуглецевоємні товари, що підпадають під дію CBAM, оцінювалися у $20,5 млрд порівняно з $8,7 млрд для Індії та $4 млрд для США. Однак очікується, що індійські експортери сталі платитимуть вищі мита через те, що їхній процес виробництва є більш вуглецевоємним порівняно з китайським.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢