У 2023 році частка викопного палива у світовій генерації знизиться з 61%

Екологія Економіка Новини
У 2023 році частка викопного палива у світовій генерації знизиться з 61%

За прогнозами Міжнародного енергетичного агентства рекордне виробництво електроенергії з джерел з низьким рівнем викидів, зокрема ядерної та відновлюваної, має покрити все зростання світового попиту на електроенергію до 2026 року. Очікується, що до 2026 року на них припадатиме майже половина світового виробництва електроенергії, порівняно з 39% у 2023 році, йдеться у звіті МЕА “Електроенергія 2024”.

Зазначається, що зростання частки цих джерел енергії компенсує зростання попиту в США, ЄС, а також потенційно в Китаї. Зростання значною мірою відбудеться завдяки масштабуванню сонячних потужностей, які стають дешевшими.

В МЕА підкреслили, що значне розширення потужностей відновлюваної електроенергії також має супроводжуватися прискореними інвестиціями в мережі та гнучкість системи. “До початку 2025 року ВДЕ забезпечуватимуть більше третини загального виробництва електроенергії у світі, обігнавши вугілля”, – йдеться у звіті.

Зазначається, що швидке зростання ВДЕ, підтримуване зростанням атомної генерації, має витіснити світову вугільну генерацію, яка, за прогнозами, буде падати в середньому на 1,7% щорічно до 2026 року.

Очікується, що виробництво електроенергії з природного газу до 2026 року зростатиме приблизно на 1% щороку.

Прогнозується, що частка викопного палива у світовій генерації знизиться з 61% у 2023 році до 54% ​​у 2026 році, вперше з 1971 року впавши нижче 60%. В МЕА зафіксували, що зростання попиту на електроенергію у 2023 році сповільнилося та сягнуло 2,2%, порівняно зі зростанням на 2,4% у 2022.

За прогнозами до 2026 року глобальний попит на електроенергію зростатиме на 3,4% на рік. Близько 85% додаткового попиту на електроенергію до 2026 року буде надходити з-за меж розвинутих економік, зокрема з Китаю.

Очікується, що глобальний попит на електроенергію зростатиме швидшими темпами протягом наступних трьох років – в середньому на 3,4% щорічно до 2026 року.

У звіті додали, що глобальні викиди вуглецю від виробництва електроенергії впадуть більш ніж на 2% у 2024 році після збільшення на 1% у 2023 році. Також очікується невелике зниження цих показників у 2025 та 2026 роках.

Новини

26 Липня 2024

Найскладніший період літа вже позаду, але невідомо що буде взимку – Укренерго

В Міненерго кажуть, що працюють над покращенням ситуації зі світлом

США скоротили імпорт прокату на 23%

Рада не відмовляється від ідеї підвищення ПДВ

POSCO знизила виплавку сталі

Кількість працюючих індустриальних парків може збільшись до 20

Залізниці України та Польщі домовились розвивати сполучення

Євросоюз надасть Україні ще 68 великих генераторів

Польща допомогла – в Україні скорочені обсяги обмеження світла

ЄС виділив Україні перший транш у 1,5 млрд євро із заморожених активів РФ

Усть-Дунайськ перетворять на хаб з імпорту добрив 

ЄС може запустити розслідування щодо продаж г/к рулону за квотою “інших країн”

В Росії різко уповільнилося промислове виробництво 

ОККО формує парк вагонів-цистерн

EUROFER: У 2024 році видиме споживання сталі в ЄС повинно відновитися

США знайшли 2 млрд дол на військову допомогу Україні

ВСІ НОВИНИ ⇢