Єврокомісія схвалила держдопомогу на 6,9 млрд євро для водневих проєктів

Екологія Економіка Новини
Єврокомісія схвалила держдопомогу на 6,9 млрд євро для водневих проєктів

Єврокомісія схвалила державну допомогу на €6,9 мільярда для 33 проєктів водневої інфраструктури Hy2Infra у семи країнах блоку, який став третім важливим проєктом спільного європейського інтересу (IPCEI).

Проєкти, серед іншого, передбачають встановлення 3,2 ГВт великомасштабних електролізерів для виробництва зеленого водню та розвиток масштабних сховищ потужністю не менш ніж 370 ГВт-год, повідомляє Єврокомісія.

У повідомленні наголосили, що Hy2Infra передбачає також розгортання нових та перепрофілювання наявних трубопроводів для передачі та розподілу водню протяжністю приблизно 2700 км. А також будівництво перевантажувальних терміналів та відповідної портової інфраструктури для перевезень рідкого органічного водню (LOHC) для обробки 6000 тонн водню на рік.

Очікується, що проєкти запустять до кінця 2029 року. Зазначається, що фінансування отримають 32 компанії, зокрема пʼять малих та середніх підприємств з семи країн, а саме з: Франції – 1 проєкт; Німеччини – 24; Італії – 3; Нідерландів – 1; Польщі – 1; Португалії – 2; Словаччини – 1.

Очікується, що цей Hy2Infra збільшить постачання зеленого водню, що зменшить залежність від природного газу та сприятиме досягненню кліматичних цілей блоку. Окрім того, проєкт дозволить залучити €5,4 мільярда приватних інвестицій.

“Усі 33 проєкти, включені до IPCEI, є дуже амбітними, оскільки вони спрямовані на розвиток інфраструктури, яка виходить за межі того, що пропонує ринок на цей час”, – пояснили в Єврокомісії. – У повідомленні наголосили, що компанії також працюватимуть над сумісністю та загальними стандартами, щоб запобігти перешкодам і сприяти майбутній ринковій інтеграції.

IPCEI підтримуватиме поступову появу загальноєвропейської водневої інфраструктури, починаючи з різних регіональних кластерів.

Виконавча віцепрезидентка ЄК, відповідальна за конкурентну політику, Маргрете Вестагер підкреслила, що ланцюжок постачання зеленого водню в Європі все ще перебуває на стадії зародження.

Проте Hy2Infra створить перші структурні елементи інтегрованої та відкритої мережі Н2.

“Цей IPCEI створить перші регіональні інфраструктурні кластери в декількох державах-членах і підготує основу для майбутніх взаємозв’язків по всій Європі відповідно до Європейської водневої стратегії. Це сприятиме нарощуванню ринкових поставок відновлюваного водню та наблизить нас до того, щоб зробити Європу першим кліматично нейтральним континентом до 2050 року”, – сказала вона.

Новини

27 Травня 2024

Китайська Vorex блокує закупівлю труб Укргазвидобування

У Києві встановлять шість міні-ТЕЦ

Ціни виробників промислової продукції зросли на 3,3%

24 Травня 2024

Уряд зареєстрував новий індустріальний парк

Вже по 40 – курс гривні до долара оновив історичний мінімум

Україна відвантажила на ринок ЄС 291,6 тис. тонн сталевих напівфабрикатів

Виробництво сталі в Бразилії знизилося

Через пару років нова розподілена генерація повинна замістити існуючу теплову

Бразильські металурги запланували інвестиції в обсязі 19 млрд дол

Перу планує цього року збільшити виробництво міді до 3 млн тонн

Підвищення акцизу на пальне погіршить стан економіки та населення  – Кінах

До кінця травня уряд ухвалить рішення про підвищення тарифів на е/е для населення

Thyssenkrupp продає 20% сталеливарного бізнесу холдингу EPCG

Польський виробник коксівного вугілля проінвестував в оновлення потужностей 1,3 млрд

Киян взимку чекають тижневі блекаути

Італія планує експортувати зелену енергію з Африки підводними трубопроводами

ВСІ НОВИНИ ⇢