У Європі планують зменшити викиди вуглецю від ґрунтів

Екологія Економіка Новини
У Європі планують зменшити викиди вуглецю від ґрунтів

Рада ЄС та Європарламент досягли попередньої політичної домовленості щодо регламенту про створення першої системи сертифікації викидів вуглецю на рівні ЄС від ґрунтів.

Це добровільна система, яка покликана полегшити та прискорити розгортання високоякісних заходів з поглинання вуглецю та скорочення викидів від ґрунтів, зокрема землеробства, в ЄС, повідомляє пресслужба Ради ЄС.

Зазначається, що цей регламент стане першим кроком до запровадження комплексної системи сертифікації поглинання вуглецю та скорочення викидів від ґрунтів в законодавстві ЄС. Це сприятиме досягненню кліматичної нейтральності блоку до 2050 року. Угоду мають схвалити окремо в Європарламенті та Раді ЄС.

Документ передбачає види діяльності з поглинання та скорочення викидів вуглецю та чотири відповідні типи зберігання:

-постійне поглинання вуглецю – зберігання атмосферного або біогенного вуглецю протягом кількох століть; тимчасове зберігання вуглецю в продукції тривалого використання протягом щонайменше 35 років (наприклад, у дерев’яних конструкціях);

-тимчасове зберігання вуглецю від землеробства, наприклад, відновлення лісів і ґрунтів, управління водно-болотними угіддями, луками з морської трави;

-скорочення викидів вуглецю та закису азоту в результаті управління для поліпшення балансу вуглецю в ґрунті, зокрема практики нульового обробітку ґрунту та посіву покривних культур у поєднанні зі зменшенням використання добрив тощо.

Зазначається, що останні два види діяльності повинні тривати щонайменше п’ять років, щоб бути сертифікованими. Це також не має призводити до придбання землі у спекулятивних цілях.

Угода не передбачає відмову від вирубки лісів, видобуток вуглеводних з морського середовища, а також встановлення обʼєктів зеленої генерації. 

У пресслужбі розповіли, що нові правила будуть застосовуватися до діяльності лише в ЄС. Однак при перегляді регламенту Єврокомісія має розглянути можливість дозволити геологічне зберігання вуглецю в сусідніх країнах, якщо вони дотримуються екологічних стандартів ЄС.

Сертифікати видаватимуться на одну метричну тону СО2-еквіваленту від одного з видів діяльності за умови моніторингу результатів. Зазначається, що для отримання сертифікації, діяльність вуглецевого землеробства завжди повинна приносити щонайменше супутні вигоди для біорізноманіття, включаючи здоров’я ґрунтів і запобігання деградації земель.

Угода передбачає, що сертифіковані одиниці можуть використовуватися лише для досягнення кліматичних цілей ЄС та національно-визначеного внеску (НВВ), а не третіх країн. Однак правила можуть переглянути у 2028 році. 

У пресслужбі додали, що угода закликає Єврокомісію створити загальний і прозорий електронний реєстр ЄС через чотири роки після набуття чинності регламентом, щоб зробити інформацію про сертифікацію та одиниці публічною і доступною.

Зазначається, що до 2026 року Єврокомісія також має підготувати звіт про доцільність сертифікації діяльності, яка призводить до скорочення викидів від кишкової ферментації та утилізації гною в сільському господарстві.

Новини

22 Квітня 2024

Нафтогаз готовий підтримувати розвиток біометанової галузі в Україні

Експорт коксу з Китаю у першому кварталі збільшився на 22,6%

Індійські металурги можуть збільшити споживання газу заради скорочення викидів

Борги в енергетиці не мотивують інвесторів будувати нову генерацію

Тариф на електрику підвищать до рівня собівартості її виробництва

Без оптимізованої моделі бронювання доведеться залучати іноземних спеціалістів для відбудови України – К.Оринчак

Екологічна шкода від обстрілів Кураховської ТЕС складає майже мільярд гривень

Завдяки морському коридору Україна збільшила експорт металів

Італія обговорить з ЄС зміни до CBAM

АрселорМіттал Кривий Ріг планує запустити в роботу коксові батареї 

У I кварталі бюджет отримав 650 млн грн від приватизації – ФДМУ

Україна торік експортувала понад 1 млн тонн цементу

Німеччина запропонувала Україні обладнання з закритих енергооб’єктів

Окупанти атакували два термінали в порту Південний

У I кварталі заготівля металобрухту збільшилась майже удвічі

Палата представників США схвалила закон про фінансову допомогу Україні 

ВСІ НОВИНИ ⇢